ଓଡିଆ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ସୁଯୋଗ, ବଲିଉଡରେ ମିଳିଲା ବ୍ରେକ

ଓଡିଆ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ସୁଯୋଗ, ବଲିଉଡରେ ମିଳିଲା ବ୍ରେକ

କ୍ରିଷ୍ଣା ବେଉରା ,ସୋନା ମହାପାତ୍ର ,ଋତୁରାଜ ମହାନ୍ତି , ଅନନ୍ୟା ଶ୍ରୀତମ ନନ୍ଦଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଆଉ ଜଣେ ଓଡିଆ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀଙ୍କୁ ମିଳିଛି ବଲିଉଡରେ ବ୍ରେକ । ସେ ହେଲେ  ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ । ନଭେମ୍ବର ୧୦ରେ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଥିବା ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ସାଦି ମେ ଜରୁର ଆନା” ରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ଅସିତ ।  ଆଉ ତାଙ୍କୁ ଏହି ବ୍ରେକ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜକୁମାର ରାଓ ।

ଏ ବାବଦରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ଅସିତ କହିଛନ୍ତି , ମୁମ୍ବାଇ ମାୟାନଗରିରେ ୪ବର୍ଷ ଧରି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ ମୋତେ ଏବେ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ ମିଳିଛି । ବିଳମ୍ବରେ ହେଉ ପଛେ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମିଳିଛି । ଆଶା କରୁଛି ଶ୍ରୋତା ମୋ କଣ୍ଠକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ । ମୋତେ ଆଗକୁ ବଢିବା ପାଇଁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିବେ । ଅସିତ “ସାଦି ମେ ଜରୁର ଆନା” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ‘ତୁ ବନ ଯା ଗଲି ବନାରସ କି ‘ ଗୀତ ଗାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ଶ୍ରୋତା ବେଶ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସବୁଠୁ ମଜାଦାର କଥା “ସାଦି ମେ ଜରୁର ଆନା” ବ୍ୟାନରରେ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଦୁଇ ଜଣ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଗୀତ ଗାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ ୧୧ଟି ଗୀତ ଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ଅସିତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କ୍ରିଷ୍ଣା ବେଉରା, ସାଫକତ ଅମାନତ ଅଲ୍ଲୀ ,ଅରିଜିତ ସିଂହ ,ଆନନ୍ଦ ରାଜ ଆନନ୍ଦ ,ଆସେସ କୌର ,ୟାସିର ଦେଶାଇ , ଆକାଂକ୍ଷା ଶର୍ମା ,ଶିଭାଙ୍ଗି ଭାୟନା ପ୍ରମୁଖ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ପିଲାବେଳୁ ଅସିତ ଥିଲେ ସଙ୍ଗୀତ ମନସ୍କ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ସ୍କୁଲ ସମାପ୍ତ କଲା ପରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସ୍ଥିତ ରାମୟୀୟା ଇନଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ ଅଫ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରୁ ମେକନିକାଲରେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କରିଥିଲେ । ପରିବାର ଲୋକେ ଅସିତଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜିନିୟର ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ଭାଗ୍ୟ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିଲା । ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଅଭିଜାତ୍ୟ ପୂର୍ଣ କର୍ପୋରେଟ ଚାକିରି ତାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିରଖି ପାରିଲା ନାହିଁ । ଦୁଇବର୍ଷ କାମ କଲା ପରେ ସେ ନିଜର କର୍ପୋରେଟ ଚାକିରି ଛାଡି ସଙ୍ଗୀତ ଆଡକୁ ମୁହାଁଇଲେ । ମ୍ୟୁଜିକ ଋଏଲିଟି ସୋ  ମଧ୍ୟାମରେ ପ୍ରଥମେ ସେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ସଙ୍ଗୀତ ଦୁନିଆରେ । ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ଆଇଡଲ ସିଜିନ ୫ରେ ଟପ ୫ ଭିତରେ ରହି ସେ ଦର୍ଶକ ଓ ବିଚାରକଙ୍କ ମନ ଜିଣିଥିଲେ । ଇତିମଧ୍ୟରେ ଅସିତ କନ୍ନଡ ,ତେଲୁଗୁ , ବେଙ୍ଗଲୀ ,ଆସାମୀ ଏବଂ ଓଡିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତର ଯାଦୁ ଦେଖେଇ ସାରିଛନ୍ତି ।

ଓଡିଆ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ସୁଯୋଗ, ବଲିଉଡରେ ମିଳିଲା ବ୍ରେକ

ପଢନ୍ତୁ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଜସପ୍ରିତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଫାଇଦା