POLITICALS

ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାରର ଶେଷ ଦିନ

ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ  ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ସରିବାକୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟାରୁ  କମ୍‌ ସମୟ । ସାଧାରଣ ତଥା ବିଧାନସଭାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ  ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଆଜି ପ୍ରଚାର ସରୁଛି। ୧୮ ତାରିଖରେ ୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ହେବ ମତଦାନ। ବରଗଡ, ସୁନ୍ଦରଗଡ, ବଲାଙ୍ଗିର, କନ୍ଧମାଳ ଓ ଆସ୍କା ପାଇଁ ହେବ ଭୋଟ। ୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଏବଂ ଏହା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୪୫ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ । ନିର୍ବାଚନର ୪୮ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଚାର ବନ୍ଦ  ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ  ରହିଛି ।

ଖରା ତାତିକୁ ଖାତିର ନକରି ଷ୍ଟାର କ୍ୟାମ୍ପେନର, ସମର୍ଥକଙ୍କ ଗହଣରେ କ୍ୟାମ୍ପେନକୁ ଜୋରଦାର କରୁଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ । ହାତରେ ମାତ୍ର କିଛି ଘଣ୍ଟା ଥିବାରୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ନିଜ ସପକ୍ଷରେ କରିବାକୁ ପ୍ରାଣମୂର୍ଚ୍ଛା ଉଦ୍ୟମ  ଚଳାଇଛନ୍ତି ପ୍ରାର୍ଥୀ । ସଭା, ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ରୋଡ୍‌ ସୋ’ ଓ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ କମ୍ପୁଛି ଗାଁ ଗଣ୍ଡା, ସହର ବଜାର ଗଳିକନ୍ଦି ଓ ରାସ୍ତାଘାଟ । ଘର ଘର ବୁଲି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଉଛନ୍ତି ପ୍ରତିଶୃତି
ପଢନ୍ତୁ: ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାରରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଓଲିଉଡର ଖଳନାୟକ ରାଇମୋହନ ପରିଡା

Related posts

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖରେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ

ENO Beuro

ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନର ସାଥ୍‌ ଦେଉନାହାନ୍ତି ଦୁନିଆର କୌଣସି ଦେଶ

Ratnamani Moharana

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମୋଦୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ : ରାଜନୀତି ପାଇଁ ଦେଶକୁ ଦୁର୍ବଳ କରନି

Ratnamani Moharana

Leave a Comment