News

ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କୁ “ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ” ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବ

ଦେଶର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଇଂରାଜୀ ପତ୍ରିକା "ଆଉଟ୍‌ଲୁକ୍‌ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ "ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବ । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ୍‌ ତାଜ୍‌ରେ ଆୟୋଜିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏହି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

ଆଉଟ୍‌ଲୁକ୍‌ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକରେ ୬ ଜଣ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଭୋଟିଂ ହୋଇଥିଲା । ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ପାଇଁ ନବୀନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୫ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାରମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିସ୍‌ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିଦ୍ଧରାମୈୟା ରହିଛନ୍ତି ।

ଦୀର୍ଘ ୧୭ ବର୍ଷ ଶାସନରେ ରହି ଓଡ଼ିଶାର ଅର୍ଥନେତିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସହ ସାମଗ୍ରୀକ ବିକାଶ ଓ ଜନକଲ୍ୟାଣ କାର୍ୟ୍ୟ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଛନ୍ତି । ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂରିକରଣରେ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶା ଦେଶରେ ବହୁ ରାଜ୍ୟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଆଜି ଆଗରେ ରହିଛି ।

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ଏଥିପାଇଁ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ମଧ୍ୟ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଛି । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡ଼ି ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା କରାଯିବାର କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କୁ "ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ" ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବ

Related posts

ଖାଲେଦା ଜିଆଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍

ENO Beuro

କ୍ୟାନସର ଓ ହୃଦରୋଗ ପୀଡିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ୫୧ ପ୍ରକାର ଔଷଧର ଦର କମିଛି

ENO Beuro

ଗଛ ପାଇଁ ବଞ୍ଚିଗଲା ଚାରି ମହଲାରୁ ଖସି ପଡ଼ିଥିବା ୧୪ ମାସ ଶିଶୁର ଜୀବନ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More