News

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଚକା ଜାମ୍ !

ସକାଳ ୬ରୁ ଦିନ ୧୨ଟା ଯାଏଁ ଗଡିବନି ଗାଡି

ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ଦେଇଛି ଚକା ଜାମ୍ ଡାକରା ।  କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ସକାଳ ୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଦିନ ୧୨ଟା ଯାଏଁ ଚାଲିବ । କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବିଭିନ୍ନ ଛକରେ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଗାଡି ମଟର ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିବେ।  ଆଉ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଟ୍ୱିନ ସିଟିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି, ତେଲର ଅହେତୁକ ଦରବୃଦ୍ଧି ଦେଶର ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବୋଝ ଉପରେ ନଳିତାବିଡା ସଦୃଶ ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଲୋକେ ଆଜି ୬ ଘଂଟା ପାଇଁ ଗାଡି ଚଲାଇବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ । ତେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ କରନ୍ତୁ । କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ଉଭୟ ସହରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାଜପଥର ଓ ସହର ମଧ୍ୟସ୍ଥ ବଡ଼ ବଡ଼ ଛକ ଜାଗାମାନଙ୍କରେ ବ୍ୟାନର୍‌ ଓ ପତାକା ଧରି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିବା ସହ  ଟାୟାର ଜାଳି ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ।

କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କଂଗ୍ରେସର ବନ୍ଦର ପ୍ରଭାବ କଟକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ମଧୁପାଟଣା, ଜଗତପୁର, ଶିଖରପୁର, ପ୍ରେସଛକ ଓ ବାଦାମବାଡ଼ିରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ପିକେଟିଂ କରୁଛନ୍ତି । ରାସ୍ତାରେ ଟାୟାର ଜାଳି ଗାଡ଼ି ଅଟକାଉଛନ୍ତି । ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ ଯାଇ ନପାରି ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପ୍ରାୟ ୩୭ଟି ଛକରେ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିର କର୍ମୀମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ବାଣୀବିହାର, ଏଜି ଛକ, ରସୁଲଗଡ଼, ଖଣ୍ଡଗିରି ଛକରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ପିକେଟିଂ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ୁଛି । ଏଥିପାଇଁ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ସହରରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୨୦ରୁ ୨୫ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଲିଟର ପିଛା ୯ ପଇସା କମିଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର !

Related posts

ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସଫଳ ହୋଇଛି ସତ ହେଲେ ବଳିଆକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି

ENO Beuro

ଦେଶର ଧନୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତାଲିକାର ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ନବୀନ

ENO Beuro

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ମିଗ୍-୨୧ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ,ପାଇଲଟ ମୃତ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More