News

ନବୀନଙ୍କ ନୂଆ ଘୋଷଣା: ଚାଷୀଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ମାଗଣା ବୃତ୍ତିଗତ ଶିକ୍ଷା 

nabin

ସରକାରୀ କଲେଜରେ ପାଠ ପଢାଇବେ ସରକାର

ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ ପୁଣି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ମାଷ୍ଟରଷ୍ଟ୍ରୋକ । ଚାଷୀ ପରିବାରର ପିଲାମାନେ ବୃତ୍ତିଗତ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ସହଯୋଗ କରିବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ଗତକାଲି କେନ୍ଦୁଝରରେ ଆୟୋଜିତ କାଳିଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଯୋଜନାରେ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସନ୍ତାନ କାଳିଆ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ଯୋଜନରେ ଫାଇଦା ପାଇପାରିବେ । ବୃତ୍ତିଗତ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ କାଳିଆ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଏହି ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ । ତେବେ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାର କୌଣସୀ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରି ନଥିବା ବେଳେ ଏହି ନୂତନ ଯୋଜନା କେତେ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।

କେନ୍ଦୁଝର ଚାଷୀ ମହାସମାବେଶରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚାଷୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ , ଆପଣମାନଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଠ ପଢାନ୍ତୁ, ସେମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର । ଚାଷୀ ପରିବାରର ପିଲା, ଡାକ୍ତର, ଇଂଜିନିୟର, ମ୍ୟାନେଜର ହୁଅନ୍ତୁ, ଏହା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ।

ପଢନ୍ତୁ; ପଞ୍ଚମ ଦିନିକିଆ: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୩୫ ରନରେ ହାରିଲା

Related posts

ଛତିଶଗଡ଼ର ରାଜ୍ୟପାଳ ହେଲେ ଆନନ୍ଦିବେନ ପଟେଲ

ENO Beuro

ସିବିଆଇର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଏମ.ନାଗେଶ୍ୱର ରାଓ

ENO Beuro

ଏଲଓସିରେ ଗୋଳା ବର୍ଷଣ : ପାକିସ୍ତାନର ଆକ୍ରମଣ ପ୍ରକିୟା ଜାରି

Ratnamani Moharana

Leave a Comment