News

ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା :ଆଜିଠାରୁ ଅନଲାଇନରେ ମିଳିବ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ

ଫେବୃଆରୀ ୨୩ରୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର । ଆଜିଠାରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପାଇଁ ଅନ୍‌ଲାଇନରେ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ଉପଳବ୍ଧ ହେବ । ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦର ୱେବ୍‌ ସାଇଟ୍‌  WWW.bseodisha.com ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ନିଜର ଆଡମିଟ୍‌ ପାଇ ପାରିବେ । ଏ ନେଇ ଆଜି ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦର ସଭାପତି ଜାହାନ୍‌ ଆରା ବେଗମ୍‌ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆଜି ଠାରୁ ବୋର୍ଡର ୱେବ୍‌ ସାଇଟ୍‌ରେ  ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ ଉପଲବ୍ଦ ହେବ । ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଅନଲାଇନରୁ ଆଡମିଟ କାର୍ଡ ଡାଉନଲୋଡ କରି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେବେ । ଏହାଛଡା ୧୭ ତାରିଖରୁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫଲାଇନରେ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଆସନ୍ତା ଫେବୃଆରୀ ୨୩ରୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ଚଳିତବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୬ ଲକ୍ଷ ୮ ହଜାର ୫୩ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥି ରହିଥିବାବେଳେ ରେଗୁଲାର ପାଇଁ ୨୮୧୮ଟି ସେଣ୍ଟର, ଓପନ ସ୍କୁଲ ପାଇଁ ୧୦୧ ଟି ଓ ମଧ୍ୟମ ପାଇଁ ୪୭ ଟି ସେଂଟର ହୋଇଛି । ଚଳିତ ମାସ ୧୭ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ନୋଡାଲ ସେଂଟରରେ ଓଏମଆର ସିଟ ପହଂଚିବାର ସ୍ଥିର ହୋଇଛି । ଫେବୃଆରୀ ୨୨ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର୍‌ରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପହଁଚିବ । ପ୍ରତି ପରୀକ୍ଷା ପରେ ଉତ୍ତର ଖାତାକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ଚାହାଁନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ

Related posts

ଉଦଘାଟନ ହେବ ‘ଗ୍ଲୋବାଲ କୁଲିଂ ଇନୋଭେସନ୍’ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀ

ENO Beuro

ଆଜି ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ENO Beuro

ସଂସଦରେ ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ଶେଷ ,ଜାନୁୟାରୀ ୨୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ୍

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More