News

ଆଜିଠୁ ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରାଭେଲ ବଜାର

odisha

ହକି ବିଶ୍ଵକପ ପୂର୍ବରୁ ‘ଇ-ଭୀସା’

ଯୋଗଦେବେ ୨୩ଦେଶର ୬୦ ଟୁର ଅପରେଟର

ଆଜିଠୁ ଓଡ଼ିଶା ଟୁରିଜିମ୍‍ ଓ ‘ଫିକି’ ସହଯୋଗିତାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରାଭେଲ ବଜାର–୨୦୧୮। ଆଜିଠୁ ୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ। ଓଡ଼ିଶାର ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ଆଗକୁ ନେବା ପାଇଁ ଏବଂ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଜାତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବା ପାଇଁ ‘ଟ୍ରାଭେଲ ବଜାର ୨୦୧୮’ରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବେ।

odisha

ଏହି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମେଗା ଟ୍ରାଭେଲ ବଜାରରେ ମୋଟ ୨୩ଟି ରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ୬୦ଜଣ ବିଦେଶୀ ଟୁର୍‌ ଅପରେଟରଙ୍କ ସହ ସମଗ୍ର ଦେଶରୁ ୧୬ଜଣ ଆଗଧାଡ଼ିର ଟୁର୍‌ ଅପରେଟର ଯୋଗଦେବେ। ସେମାନେ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୧୮୦୦ ବିଟୁବି ବୈଠକରେ ଓଡ଼ିଶାର ଟୁରିଜମ୍‌ ବିକ୍ରେତାମାନଙ୍କ ସହ ସିଧାସଳଖ ଆଲୋଚନା କରିବେ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଅଷ୍ଟ୍ରିଆ, ବୁଲଗେରିଆ, ଚୀନ୍‌, ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ତ୍‌, ଫ୍ରାନ୍ସ, ଜର୍ମାନି, ହଙ୍ଗେରି, ଇଣ୍ତୋନେସିଆ, ଇଟାଲି, ମାଲେସିଆ, ଫିଲିପାଇନ୍ସ, ପୋଲାଣ୍ତ, ରୋମାନିଆ, ଋଷିଆ, ସିଙ୍ଗାପୁର‌୍‌, ସ୍ପେନ୍‌, ସ୍ୱିଡେନ୍‌, ଥାଇଲାଣ୍ତ୍‌, ନେଦରଲାଣ୍ତ୍‌, ୟୁକେ ଓ ୟୁଏସ୍‌ଏରୁ ଟୁର‌୍‌ ଅପରେଟର୍‌ମାନେ ଅ˚ଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏଥିସହ ୧୬ଜଣ ଦେଶୀୟ ଟୁର‌୍‌ ଅପରେଟର୍‌ ଭାଗନେବେ।

ପଢନ୍ତୁ; ମ୍ୟାଁମାର ଶକ୍ତିମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

Related posts

ଏକକାଳୀନ ଲୋକସଭା ଓ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିସନରଙ୍କ ନା

ENO Beuro

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଉ ଏକ ଘୋଷଣା: ୫ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀ ପାଇବେ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା

ENO Beuro

ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରତିଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା : ସୀମାନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟଜାରି

Ratnamani Moharana

Leave a Comment