News

ଆସୁଛି ବର୍ଷା ଋତୁ, ବଢିପାରେ ଓଲା-ଉବେର ଭଡା !

Bt

କେରଳକୁ ଛୁଇଁଛି ମୌସୁମୀ | ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏହା ଓଡିଶାକୁ  ଛୁଇଁବ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ | ଯଦି ଆପଣ ଓଲା-ଉବେର  ଭଳି ସେବାର ବ୍ୟବହାର କରୁଥାନ୍ତି | ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଏପରି କହିବାର କାରଣ ଏହି ସମାନ ଅବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  ମୁମ୍ବାଇ ସହରରେ। କିଛି ଓଲା-ଉବେର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଖୋଲାଖୋଲି ମନଇଚ୍ଛା ଦରବୃଦ୍ଧିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି | ସାଧାରଣ ଦରଠାରୁ ଦୁଇଗୁଣ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ନେଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ମୁମ୍ବାଇର ଅଂଧେରୀ,ବୋରୀଭଲି, କାନ୍ଦିଭଲି,ମାଲାଡ଼ରେ ପୂର୍ବରୁ ଯେତିକି ଦର ଓଲା-ଉବେର ପକ୍ଷରୁ ନିଆଯାଉଥିଲା | ତାହାଠାରୁ ଦୁଇଗୁଣ  ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଦେବାକୁ ପଡୁଛି |

ତେବେ ମୂଳ କଥା ହେଉଛି ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ୟ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା କାର ଡ୍ରାଇଭରମାନେ କମ ସଂଖ୍ୟାରେ ରାଜି ହେଉଛନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ କାର ସଂଖ୍ୟା କମିଯାଉଛି | କିନ୍ତୁ ଲୋକ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବାଇକରେ ଓଦା ନ ହେବା ପାଇଁ ଏହି ସେବା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ ମୂଲ୍ୟ ବଢ଼ାଇଦେଉଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ କମ୍ପାନୀ | ତେବେ ଓଡିଶାରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରିବା କିଛି ଭୁଲ ନୁହେଁ।

ପଢନ୍ତୁ: ଶେଷରେ ନବମ ଦିନରେ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ବାୟୁସେନାର ଧ୍ୱଂସାବଶେଷ

Related posts

ଭାରତର ନାଗରିକତ୍ବ ନମିଳିବାରୁ ୪୮ ବର୍ଷ ପରେ ସ୍ପେନ୍‌ ଫେରିବେ ଏନେଡିନା

Ratnamani Moharana

ସମ୍ବଲପୁର ଝିଅ ଅର୍ପିତା ହେଲେ ଗାଲେକ୍ସି ଲିଟିଲ ମିସ୍‌ ୱାର୍ଲଡ

ENO Beuro

ପିଲାଚୋର ଗୁଜବକୁ ନେଇ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କଲେ ମିଳିବ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡ !

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment