LIFESTYLE

ହୃଦଘାତ ଆଶଙ୍କାକୁ କମ୍ କରେ ପିଆଜ ଚୋପା,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ପିଆଜକୁ ସାଧାରଣତଃ ଆମେ ସାଲାଡ୍ ରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାଉ । ସାଣ୍ଡୱିଚ୍ , ଚାଟ୍ , ମସଲାଯୁକ୍ତ ପନିପରିବା , ପନିର ଆଦିରେ ପିଆଜର ବ୍ୟବହାର ଏହାର ସ୍ୱାଦକୁ ଆହୁରି ବଢାଇଥାଏ । ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ , ଏହା ଯୌନ ଦୁର୍ବଳତାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଉପଯୋଗୀ ଅଟେ । ଆମର ଭୋଜନରେ ଏହା ବେଳେ ବେଳେ ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଥାଏ । କାରଣ ବଜାରରେ ଏହାର ଦାମ୍ ବଢିଯାଇଥାଏ । ଆମେ ଚାହିଁଲେ ପିଆଜ ଚୋପାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବା । ଅନେକ ଫଳ ଓ ପନିପରିବାର ଚୋପା ବହୁତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବର୍ଦ୍ଧକ ହୋଇଥାଏ । ପିଆଜ ମଧ୍ୟ ଏଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ । ଏହାର ଚୋପା ବହୁତ ଦରକାରୀ ଅଟେ ।

ପିଆଜ ଚୋପାର ପ୍ରୟୋଗ ଗ୍ରୀନ ଟି ବା ହର୍ବାଲ ଟିରେ ମିଶାଇ କରାଯାଇପାରେ । ଏହି ଚୋପାର ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କିଛି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ହେବ । ପିଆଜ ଆର୍ଗେନିକ ଅଟେ । ଏହା କେମିକାଲ୍ସ ଓ ପେଷ୍ଟିସାଇଡ୍ସ ଯୁକ୍ତ ନୁହେଁ । ଏହା ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ । ଏଣୁ ଏବେ ଜାଣିବା ଏହାର ଚୋପା ଉପକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାଏ ।

ଅନେକ ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଯେ, ପିଆଜ ଚୋପାରେ ଫଳ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ଆଣ୍ଟି ଅକ୍ସିଡେଣ୍ଟସ୍ ଅଟେ । ଯାହା ଶରୀରକୁ ଭିତରୁ ସଫା କରେ ଓ ଇମ୍ୟୁନିଟିକୁ ବଢାଇଥାଏ ।

ଏଥିରେ କ୍ୱେରସେଟିନ୍ ନାମକ ଫ୍ଲୋବୋନୋଲର ଅଧିକ ମାତ୍ରା ଥାଏ । ଯାହା ବ୍ଲଡ ପ୍ରେସରକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରେ । ଏବଂ ଆର୍ଟିରିଜକୁ ସଫା କରି ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍ ର ସମ୍ଭାବନାକୁ କମ୍ କରିଦିଏ ।

ଦ ଜର୍ନଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଫୁଡ୍ସ ଫର୍ ହ୍ୟୁମନ ନ୍ୟୁଟ୍ରିଶନ’ ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଅନୁଧ୍ୟାନ ଅନୁସାରେ ପିଆଜର ଚୋପାରେ ହାଇ ଫାଇବର ଥାଏ । ଏବଂ ଅନେକ କଂପାଉଣ୍ଡସ୍ , ଯଥା- ଫ୍ଲେବୋନୋଇଡ୍ସ , କ୍ୱେରସେଟିନ୍ ଓ ଫିନୋଲିକ୍ , ଯାହା କାର୍ଡିୟୋଭାସ୍କୁଲାର ହେଲଥକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ । ଇମଫ୍ଲେମେସନ ଓ କାନସର୍ ର ଆଶଙ୍କାକୁ କମ୍ କରିଥାଏ ।

ପିଆଜ ଚୋପା ନିଅନ୍ତୁ , ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ରସ ଥିବ । ଏହାକୁ ହଳଦୀ ରେ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜର ଚେହେରାରେ ଲଗାଇବାଦ୍ୱାରା ମୁହଁରୁ ଦାଗ ହଟିଯାଏ । ଚେହେରା ସଫା ଓ ଉଜ୍ୱଳ ଦେଖାଯାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବିକାଶକୁ ନେଇ ମହାଭାରତ। ମୋଦି ବନାମ୍ ନବୀନ

Related posts

ନାରୀମାନଙ୍କ କେଶବିନ୍ୟାସ , ମୁହଁର ଆକାର ଅନୁଯାୟୀ ହେୟାର କଟ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

କର୍କଟ ରୋଗ ସହ ଓଜନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ସଜନା ଛୁଇଁ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Moharana

ଅସନ୍ତୁଳିତ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଯୋଗ କଲେ ଶରୀର ଉପରେ କ’ଣ ପ୍ରଭାବ ପଡେ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment