EnewsOdia.Com

OTET ଅନିୟମିତତାକୁ ନେଇ ତେଜିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

OTET ପରୀକ୍ଷାରେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କଲେ  ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଭୁଲ ପ୍ରଶ୍ନ ପତ୍ର ପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଆଗକୁ ଆସିଛି ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ (ଏବିଭିପି) । ସେମାନଙ୍କର ଦାବି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ  ଗ୍ରେସ୍‌ ମାର୍କ ଦିଆଯାଉ ।  ରାଜ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏକ ପ୍ରକାର ନିମ୍ନଗାମୀ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି । ଜିରୋ ଏଫ୍‌ର କଥା କହୁଥିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅନିୟମିତତା ରୋକିବାରେ ବିଫଳ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟିକୁ ନେଇ ଛାତ୍ରାଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମନରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଥିବା ବେଳେ କେହି କେହି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାରିବା ପଣିଆ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେଣି ।

ଓଟିଇଟିରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାସ୍‌ ମାର୍କ ଠାରୁ ଅନେକ ପିଲା ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ତ୍ରୁଟି ପାଇଁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମାର୍କ ପାଇଁ ଅକୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯଦି ରାଜ୍ୟର 26 ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟପାଳ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୋଲି ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ହୁଏ, ତେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରିବେ ବା କଣ ? ଓଟିଇଟିର ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଏବଂ ଉତ୍ତରକୁ ଦେଖିଲେ ଏମିତି ମନେ ହେଉଛି ଯେପରି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପିଲାଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ମାପିବାକୁ ନୁହେଁ ବରଂ ସେମାନଙ୍କୁ ବୋକା ବନାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏନେଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମନରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାତ ହେବା ସ୍ୱାଭାବିକ୍‌ । କେବଳ ଓଟିଇଟି ନୁହେଁ ଓପିଏସି ପରୀକ୍ଷାରେ ବି ଅନିୟମିତତାର ଅଭିଯୋଗ ବହୁ ସମୟରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ତେବେ ଏହି ସବୁ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେବେ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇ ସମାଧାନ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ।

ପଢନ୍ତୁ: ମୋଦି ଲେଖିଲେ କବିତା, ହେ ସା‌ଗର!!! ତୁମ୍‌ହେ ମେରା ପ୍ରଣାମ!

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ମାମାଲ୍ଲାପୁରମ୍‌ ବେଳାଭୂମିରେ ‘ପ୍ଲଗିଙ୍ଗ୍‌’ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

Ratnamani Maharana

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ

Ratnamani Maharana

ଇଣ୍ଡିଆ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ବିସ୍ମୟ ବାଳିକା ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମା

Ratnamani Maharana

ଆଜି ଏକକ ଷାଣ୍ମାସିକ ପରୀକ୍ଷା: ପହଞ୍ଚିନି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର, ଜେରକ୍ସ ଯୋଗାଇବାକୁ ନିର୍ଦେଶ

Ratnamani Maharana

ଏଣିକି ସବୁ RTOରୁ ମିଳିପାରିବ ଡିଏଲ୍

Ratnamani Maharana

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସଂସ୍କାର ମାମଲାରେ ୪ସପ୍ତାହ ଘୁଞ୍ଚିଲା ଶୁଣାଣି

Ratnamani Maharana