News

୩୬୦ ଭାରତୀୟ ମତ୍ସଜୀବୀ କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବ ପାକିସ୍ତାନ

ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ତିକ୍ତତା । ପୁଲୱାମ ଆକ୍ରମଣର ଭାରତର ୪୪ ଯବାନଙ୍କ ସହିଦ ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତି କଠୋର ମନୋଭାବ ଦେଖେଇ କରିଥିଲା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ । ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ହୋଇଯାଇଥିଲା ସ୍ତବ୍ଧ। ତେବେ ବର୍ତମାନ ଭାରତ ପ୍ରତି ବନ୍ଧୁତ୍ଵପୂର୍ଣ  ଭାବ ଦେଖେଇବାକୁ ଯାଉଛି  ପାକିସ୍ତାନ। ପାକିସ୍ତାନ ଜେଲ୍ରେ ଥିବା ୩୬୦ କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ବିଦେଶ ମୁଖପାତ୍ର ଡ. ମହମ୍ମଦ ଫେଜଲ । ତେବେ ଏକା ସମୟରେ ମୁକ୍ତ ନକରି କଏଦୀମାନଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ମୁକ୍ତ କରିବ ପାକିସ୍ତାନ।

ଏବେ ଭାରତୀୟ ଜେଲ ଗୁଡ଼ିକରେ ୩୪୭ ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକ ବନ୍ଦୀ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୯୮ ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ମତ୍ସଜୀବୀ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ମଧ୍ୟ ସୌଜନ୍ୟମୂଳକ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବ । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ବିଭିନ୍ନ ଜେଲରେ ଏବେ ମୋଟ୍ ୫୩୭ ଜଣ    ଭାରତୀୟ କଏଦୀ ସଜା କାଟୁଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ୪୮୩ ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ମତ୍ସଜୀବୀ । ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୯ତାରିଖରେ  ୧୦୦ ଜଣ ଭାରତୀୟ ମତ୍ସଜୀବୀ ମୁକ୍ତ ହେବେ । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ମତ୍ସଜୀବୀମାନେ ଏପ୍ରିଲ ୧୫, ଏପ୍ରିଲ ୨୨ରେ ୧୦୦ ଜଣ ମୁକ୍ତ ହେବେ । ୫ ଜଣ ମତ୍ସଜୀବୀଙ୍କ ସମେତ ୬୦ ଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୨୯ରେ ଛଡ଼ାଯିବ ।
ପଢନ୍ତୁ: ମେ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ: ବୋର୍ଡ ସମ୍ପାଦକ ରମାଶିଷ ବେହେରା

Related posts

ବ୍ରିଟେନର ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା

ENO Beuro

ପୁଣି ଜେଲ୍ ଗଲେ ବଲିଉଡ କଳାକାର ନାସିର ଖାଁ

ENO Beuro

ଜିଏସଟି ଦେଲା ନୂଆ ଉପହାର ,ଘର ଦାମ ହେଲା ଶସ୍ତା

ENO Beuro

Leave a Comment