Entertainment

ଓଡିଆ ସିନେମା ‘ ପ୍ୟାର ଅଲଗା ପ୍ରକାର ‘ ସିନେମାର ଶୁଭ ମହୁରତ

 ଜ୍ୟୋତି ଏବଂ  ଝିଲିକ ନଜର ଆସିବେ ଏହି ସିନେମାରେ

ଓଡିଆ ସିନେମା ଜଗତରେ ପ୍ରଥମକରି ଏକ ନୂତନ ସାଦର ସିନେମା ଦର୍ଶକମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବିନାୟକ ଫିଲ୍ମସ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରୋଯୋଜିତ ସିନେମାଟିର ନାମ ହେଉଛି ‘ ପ୍ୟାର ଅଲଗା ପ୍ରକାର ‘ । ନାମରୁ ଏହାର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ରତା ବାରି ହୋଇପଡୁଛି । ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ୟାର ଏକ ଶବ୍ଦ ଜମାଟ ବାନ୍ଧି ସାରିଛି । ପ୍ୟାରକୁ ନେଇ ସିନେ ଜଗତରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଅନେକ କାହାଣୀ , ଚଳଚିତ୍ର ଓ ଡ୍ରାମା ।

ଏହି ପ୍ୟାର ଭିତରେ ରହିଛି କିଛି ମିଛ ଆଉ କିଛି ସତ । ସତ ମିଛର ଏହି ଖେଳ ଭିତରେ ପ୍ୟାର କେତେବେଳେ ପ୍ରହେଳିକା ସୃଷ୍ଠୀ କରିଛି ତ କେତେବେଳେ ନିଛକ ପ୍ରେମରେ ପରିଚୟ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି । ଏହି ପରି କାହାଣୀଙ୍କୁ ନେଇ ନୂତନ ଢଙ୍ଗରେ ନୂତନ ଚିନ୍ତାରେ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଓଡିଆ ସିନେମା ‘ ପ୍ୟାର ଅଲଗା ପ୍ରକାର ‘ ।

ଏହି ସିନେମାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକରେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି ଜ୍ୟୋତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ନାୟିକା ଭୂମିକରେ ଅଛନ୍ତି ଝିଲିକ । ସିନେମାଟିରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଭୂମିକରେ ଅଛନ୍ତି ବିଜୟ ମହାନ୍ତି , ମିହିର ଦାସ ,ଜୟୀରାମ ସାମଲ , ପ୍ର୍ଜ୍ଞା , ଦେବୁବ୍ରହ୍ମା , ଜୀବନ ପଣ୍ଡା । ସିନେମାରେ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ଅମରେନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି । ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ଏହି ଅବସରରେ ସିଏ ପୁନର୍ବାର ମାର୍କେଟକୁ ନୂତନ ସାଦର ସଂଗୀତ ଭେଟିଦେବେ ।

ପ୍ରଯୋଜନା ଦାଇତ୍ଵରେ ଅଛନ୍ତି ବିବେସିତା ଘଡାଇ । କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ପ୍ରଯୋଜକ ଅଛନ୍ତି ଅକ୍ଷୟ ପ୍ରଧାନ । କାହାଣୀ , ଚିତ୍ରନାଟ୍ୟ ଓ ନିର୍ଦେଶନା ଡାଇତ୍ଵରେ ଅଛନ୍ତି ହୀରା ଚୌଧୁରୀ । ସଂଳାପ ବିଜୟ ମଲ୍ଲ । ଗୀତ ରଚନା କରିଛନ୍ତି ଶୀର୍ଷାନନ୍ଦ ଦାସ କାନୁନଗୋ ଓ ଅରୁଣ ମନ୍ତ୍ରୀ । ସିନେମାର ଚିତ୍ରୋତଳୋନର ଭାର ସମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି ରଣଜିତ୍ ରଥ।

ସେହିପରି ସିନେମାର ପବ୍ଲିସିଟି ଓ କ୍ରିଏଟିଭ ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ଲଳିତେନ୍ଦୁ ଦାସ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହ କରୁଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଶା ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ଏହି ସିନେମାଟି ଦର୍ଶକ ମାନଙ୍କ ମନରେ ଏକ ନୂତନ ଭାବନା ସୃଷ୍ଠୀ କରିବ । ‘ ପ୍ୟାର ଅଲଗା ପ୍ରକାର ‘ ସିନେମାର ଶୁଭ ମହୁରତ ଓଡିଏମ୍ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇସାରିଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବିଦେଶୀ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ସହ ମାଗାଜିନ୍‌ କଭର ପେଜ୍‌ରେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା

Related posts

ଏକାଠି ନଜର ଆସିବେ ଏହି ଯୋଡି ୧୫ ବର୍ଷ ପରେ

ENO Beuro

ଓଡିଆ ପୁଅ ଅମିୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଜୟ

ENO Beuro

ଖୁବଶୀଘ୍ର ମଲାଇକାକୁ ବିବାହ କରିବେ ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment