News

ପାକିସ୍ତାନରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୦ ମୃତ

ପାକିସ୍ତାନରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା

ପାକିସ୍ତାନରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୬୫ ଜଣ ଲୋକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ନିକଟରେ ଥିବା ଲେଡି ରିଡିଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର ପେଶାୱରରେ ୟାକାତୁତ ଅଂଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଅତି କମରେ ୧୨ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୬୫ ଜଣ ଲୋକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏକ ବୈଠକ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି।

ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦଳର ଟାଣୁଆ ନେତା ହାରୁନ୍‍ ବିଲୋର ରହିଥିବା ପୁଲିସ କହିଛି। ହାରୁନ୍‍ ଖାଇବର ପାଖ୍‍ତୁନ୍‍ଖାୱା ପ୍ରଦେଶର ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ରାଜନୈତିକ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ଓ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଥିଲେ। ସେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍‍ବୋଧନ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଅତି କମରେ ୧୨ କିଲୋ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି। ବିଲ୍ଲୋରଙ୍କ ପିତା ବସିର ଅହମଦ ମିଲ୍ଲୋର ମଧ୍ୟ ୨୦୧୩ରେ ପେଶାୱରରେ ପାର୍ଟିର ଏକ ବୈଠକରେ ତାଲିବାନ ଦ୍ୱାରା ଆତ୍ମଘାତି ଆକ୍ରମଣରେ ଜୀବନ ହାରଇଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ; ଅଣ୍ଟା ବିନ୍ଧା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

Related posts

୨୦ରେ ଓଡିଶା ଆସିବେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ

ENO Beuro

କୁଳ ଲଙ୍ଘୁଛି ସମୁଦ୍ର, ଉଠାଦୋକାନୀକୁ ନିଜ ଗର୍ଭ ମଧ୍ୟକୁ ନେଇଗଲା

Ratnamani Moharana

ଆଜି ପଖାଳ ଦିବସ: ଆମ ପଖାଳ, ଆମର ଗର୍ବ,ଆମ ପାଇଁ ଅମୃତ

ENO Beuro

Leave a Comment