VASTU

ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ , ଘରେ ଏହି ସବୁ ଫଟୋ ଥିଲେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ

ଅନେକ ଲୋକ ନିଜ ଗୃହର ସାଜସଜାକୁ ନେଇ ଖୁବ ଉତ୍ସାହିତ ରୁହନ୍ତି । ସବୁବେଳେ କିଛି ନା କିଛି କିଣାକିଣି କରନ୍ତି ଗୃହାସଜା ଜିନିଷ । ଆଉ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଗୃହରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଫଟୋ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯାହାକି ସେମାନେ ଘର ସଜାଇବା ପାଇଁ ଲାଗନ୍ତି । ଫଟୋ ଲଗାଇବା ସୌକ ତ ଅନେକଙ୍କର ଥାଏ, ମାତ୍ର ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, କିଛି ଫଟୋ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ । ଘରେ ଝଗଡା ବଢିପାରେ , ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ପାରେ , ଦୁଃଖ ମଧ୍ୟ ଘରେ ଚିରସ୍ଥାୟୀ ହୋଇପାରେ ।  ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହିସବୁ ଫଟୋ ବା ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ ।

ମହାଭାରତ ଛବି :- ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ମହାଭାରତର ଫଟୋ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ।  ଘରେ ମହାଭାରତ ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ଛବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନହେଲେ ଘରେ କଳିଝଗଡ଼ା ଲାଗିରହିବ। ଘରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ଚାହୁଁଥିଲେ ଏଭଳି ଫଟୋ ବା ଚିତ୍ର ଲଗାଇବାରୁ ନିବୃତ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ।

ଜଙ୍ଗଲୀ ହିଂସ୍ର ଜୀବଜନ୍ତୁ :- ଘରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଜଙ୍ଗଲୀ ଜୀବଙ୍କ ଛବି ବା ଶୋ ପିସ୍ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ପରିବାରର ସଦ୍ୟସଙ୍କ ସ୍ୱଭାବ ଓ ଆଚରଣ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରକୃତିକୁ  ହିଂସାତ୍ମକ କରାଇଥାଏ।

କ୍ରନ୍ଦନରତ ନାରୀ :- କୌଣସି ନାରୀ ଦୁଃଖରେ ବସିଥିବ ବା କାନ୍ଦୁଥିବା ଫଟୋ ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଦୁଃଖ ଚିରସ୍ଥାୟୀ ହୋଇ ରହିବା । ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ବି ଘରେ ଦୁଃଖ ଓ ଶୋକର ପରିବେଶ ରହିବ ।

ବୁଡ଼ିଯାଉଥିବା ଡଙ୍ଗା :- ଏପରି ଛବିକୁ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବୁଡ଼ି ଯାଉଥିବା ଡଙ୍ଗା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ବିଗଡ଼ିଥାଏ ଓ ଘରେ ସର୍ବଦା ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରେ । ଏଥିପାଇଁ ଘରେ ଏପରି କୌଣସି ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଏଣୁ ଏସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏଭଳି ଫଟୋ ବା ସୋ ପିସ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ନାହିଁ , ଯଦି ପୂର୍ବରୁ ଥାଏ ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହିଁ ଘରୁ ବାହାର କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ , ଘରେ ଏହି ସବୁ ଫଟୋ ଥିଲେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ  ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ , ଘରେ ଏହି ସବୁ ଫଟୋ ଥିଲେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ

ପଢନ୍ତୁ, ଜଗାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ବୁଝୁଛି ଓ ଗୋଡ ହାତ ହଲାଉଛି

Related posts

ବାସ୍ତୁଟିପ୍ସ :ଘରେ ଦେଖାଦେଲେ ଏହି ସବୁ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ , ତୁରନ୍ତ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ !

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କୁକୁର ଦେଇଥାଏ କେଉଁ ସବୁ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଜାଣନ୍ତୁ ? 

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More