News

୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ଯୁକ୍ତ୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା

P

ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ +୨ ଆଡମିଶନ  ପ୍ରକ୍ରିୟା । ଏଥିପାଇଁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ । ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିବାରୁ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ବି ସାମାନ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ଗତବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ ପହିଲାରୁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥର କିନ୍ତୁ ଜୁନ୍‌ ୬ରୁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କେବଳ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ କୌଣସି ଫର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ନାହିଁ।

୬ ତାରିଖରୁ SAMS ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଆଡମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଜୁନ୍‌ ୬ ତାରିଖ ସକାଳ ୧୧ଟାରୁ ଆପ୍ଲିକେସନ ଫର୍ମ ମିଳିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଜୁନ୍‌ ୨୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅନ୍‌ଲାଇନରେ ଆପ୍ଳିକେସନ ସବ୍‌ମିଟ କରିପାରିବେ । ଅଫ୍‌ଲାଇନରେ SAMS କେନ୍ଦ୍ରମାନଙ୍କରେ ୨୧ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ସୁଧା ଆପ୍ଳିକେସନ ସବ୍‌ମିଟ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଜୁନ୍‌ ୨୬ରେ ପ୍ରଥମ ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟ ବାହାରିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଡମିଶନ  ପ୍ରକ୍ରିୟା ୨୩ ଜୁଲାଇ ସୁଧା ଶେଷ ହେବ । ୨୪ ଜୁଲାଇରୁ କ୍ଳାସ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ପଢନ୍ତୁ: ସ୍ୱର୍ଗତ ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରବୀଣା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ

Related posts

ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ENO Beuro

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ:ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହେବ ନୂଆ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ENO Beuro

କଟକ ସହରରେ ଘଟିଛି ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ENO Beuro

Leave a Comment