EnewsOdia.Com

ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା, ନଭେମ୍ବର ୧ତାରିଖରୁ ଫର୍ମ ପୂରଣ

ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ଦ୍ବିତୀୟ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ୍‌ ହାୟର ସେକେଣ୍ଡାରୀ ସ୍କୁଲର ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନଭେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ରେଗୁଲାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଫର୍ମ ପୂରଣ ହେବ । ଏନେଇ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ଆସନ୍ତା ୧ରୁ ୯ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବିନା ଜରିମନାରେ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବେ । ୨ ତାରିଖରୁ ୧୧ ତାରିଖ ଯାଏ ଫି’ ଦାଖଲ କରିବେ । ସେହିପରି ୧୧ ତାରିଖରୁ ୧୬ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଫର୍ମ ପୂରଣ କଲେ ୫୦ ଟଙ୍କା ଜରିମନା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ୧୩ରୁ ୧୮ ତାରିଖ ଭିତରେ ଏହାର ଫି’ ଦାଖଲ କରିବେ । ଏହାପରେ ବିଳମ୍ବରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୧୮ରୁ ୨୦ ତାରିଖ ଭିତରେ ଫର୍ମପୂରଣ କଲେ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ୩୫୦ ଟଙ୍କା ଜରିମନା ଦେବେ । ଏହାର ଫି’ ୧୯ରୁ ୨୧ ତାରିଖ ଭିତରେ ଦାଖଲ କରିବେ ।

ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ୨୨ ତାରିଖରୁ ଡିସେମ୍ବର ୨ ତାରିଖ ଯାଏ ଇ-ରିସିପ୍ଟକୁ ଦାଖଲ କରିବେ । ଏହି ତାରିଖ ପରେ କୌଣସି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ତେବେ ଫର୍ମ ପୂରଣ ଫି’ ୫୨୦ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିବାବେଳେ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଫି’ ୪୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ବଦଳିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ୫ଶହ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ ସାମ୍ସ ଓଡ଼ିଶା ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ପ୍ରତି କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ୱେବସାଇଟ୍‌ରୁ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିବେ । ଏହା ପରେ କାର୍ଡରେ ଦସ୍ତଖତ କରି ପିଲାଙ୍କୁ ଦେବେ ।

ପଢନ୍ତୁ: ପରୀକ୍ଷା ହଲ୍‌ରେ ସେଲ୍‌ଫି

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ବିଲେଇ ମାରି ବନ୍ଧାହେଲେ ଯୁବକ

Ratnamani Maharana

ଲିମ୍‌କା ରେକର୍ଡ ପାଇଁ ଏକାଠି ହେଲେ ୩ ହଜାର କଳାକାର

Ratnamani Maharana

ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ବାଚନରେ ପୁଣି ବାଜି ମାରିନେଲା ଆପ୍‌

Ratnamani Maharana

ମାନିଲେନି ବିଡିଏର ପାର୍କିଂ ଫି’ ଆଦାୟ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ନିର୍ଭୟରେ ଆଦାୟ କଲେ ଫି’

Ratnamani Maharana

ତିହାର ଜେଲ୍‌ରେ ଜଲ୍ଲାଦ ପୱନ କୁମାର

Ratnamani Maharana

ବିରାଟ ଖାଇବେ ଶାଗ, ଛତୁ ଭଜା

Ratnamani Maharana