EnewsOdia.Com

୨ ଦିନିଆ କୋଲକାତା ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି ଦୁଇ ଦିନିଆ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତରେ ଆସି କୋଲକାତାରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି  । ଆଜି ସାରା ଦେଶରେ ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନ ଲାଗୁ ହେଉଥିବା ବେଳେ ପରସ୍ପରର ଘୋର ବିରୋଧୀ ଏହି ଦୁଇ ନେତା ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପିଏମ ମୋଦି ଏବଂ ସିଏମ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ରାଜଭବନରେ ସାକ୍ଷାତ ହେବ । ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଥା, ମମତା ଏହି ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବେନି ବୋଲି ଗତକାଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏକାନ୍ତ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି ।  ତେବେ ଏହି ଭେଟଘାଟ ହଠାତ୍ କାହିଁକି ଏ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନାଅନୁସାରେ , ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ସିଏଏ, ଏନଆରସି, ଏନପିଆର ଏହି ସବୁକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ । ସଡ଼କରୁ ସଂସଦ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ନେତା, କର୍ମୀ ଓ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧି ବିଜେପି ଓ କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଦଳକୁ ଏକାଠି କରିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି । ସେଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ଜାନୁଆରୀ ୧୩ ତାରିଖରେ ଏକ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି ।  ଅନ୍ୟପଟେ ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୋଲକାତା ଆସୁଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଦେଖି ସିଏଏ, ଏନଆରସିକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରି ବାମପନ୍ଥୀ, ଛାତ୍ରମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ତେଣୁ ରାଜଭବନ ଓ ବିମାନ ବନ୍ଦର ରାସ୍ତାରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ‘ଆଇଏନ୍‌ଏସ୍‌ ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ’ ଉପରେ ଓହ୍ଲାଇଲା ଲଢୁଆ ବିମାନ ‘ତେଜସ୍‌ ଏଲ୍‌ସିଏ’ର ନୌସେନା ମଡେଲ୍‌

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଆଜି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମହାନାଟକରେ ପଡ଼ିପାରେ ଯବନିକା

Ratnamani Maharana

ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ଲାଗି ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ବିଜେଡିର ୪ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ

Ratnamani Maharana

ପୁଣି ଅଡ଼ୁଆରେ ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି

Ratnamani Maharana

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ସୋନିଆ

Ratnamani Maharana

ଦୀର୍ଘ ୬ ମାସ ପରେ ମୁକୁଳିଲେ କଶ୍ମୀରରେ ଗୃହବନ୍ଦୀ ଥିବା ୪ ନେତା

Ratnamani Maharana

ଜାନୁଆରି ୧୮ରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ନିଖୋଜ

Ratnamani Maharana