ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି : ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ

ଝିଅଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳି କି ହିଁ ରହିବ

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର କାଠୁଆ ଏବଂ ଉତର ପ୍ରଦେଶର ଉନାଓରେ ଏହି ଦୁଇଟି ବଳାତ୍କାର ମାମଲା ସାରା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ । ଦେଶସାରା ଅସନ୍ତୋଷ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ବିଷୟରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି କି  କୌଣସି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଛଡା ଯିବ ନାହିଁ , କୋଠରରୁ କୋଠର ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି ମୋଦି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଦେଶ ଓ ସମାଜ ପାଇଁ ଏହା କଳଙ୍କ , ଏହା ଏକ ଲଜ୍ୟାକର  ବିଷୟ ବୋଲି ମୋଦି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମୁଁ ଦେଶକୁ କଥା ଦେବାକୁ ଚାହେଁ କୌଣସି ଦୋଷୀବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଛଡା ଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ନାରୀ ହେଉଛନ୍ତି ନାରାୟଣୀ , ନାରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା କୌଣସି ଅପରାଧକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ।

ମେହବୁବା ମୁଫତି କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ଦୁଇ ବିଜେପି ମନ୍ତ୍ରୀ । ଶିଳ୍ପମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରକାଶ ଗଙ୍ଗା ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଲ ସିଂ ନିଜନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ କାଠୁଆ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ସାଂଝୀ ରାମ ସପକ୍ଷରେ ହିନ୍ଦୁ ଏକତା ମଂଚ ବାହାର କରିଥିବା ରାଲିର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ବିଜେପିର ଏହି ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ।

ସେପଟେ ଜଣେ ୮ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଗଣବଳାକ୍ରାର ଘଟଣାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଛନ୍ତି ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ । ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିବାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଜିଲ୍ଲା ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଓ ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନକୁ ନୋଟିସ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ସେହିପରି ଉତରପ୍ରଦେଶର ଉନାଓରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆମେରିକା, ଫ୍ରାନ୍ସ ଓ ବ୍ରିଟେନର ସିରିଆ ଉପରେ ମିଳିତ ଆକ୍ରମଣ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି କି  କୌଣସି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଛଡା ଯିବ ନାହିଁ , କୋଠରରୁ କୋଠର ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି ମୋଦି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି - 90%

90%

ନାରୀ ହେଉଛନ୍ତି ନାରାୟଣୀ , ନାରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା କୌଣସି ଅପରାଧକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି - 88%

88%
89%

Very Good!

ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି : ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର କାଠୁଆ ଏବଂ ଉତର ପ୍ରଦେଶର ଉନାଓରେ ଏହି ଦୁଇଟି ବଳାତ୍କାର ମାମଲା ସାରା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ । ଦେଶସାରା ଅସନ୍ତୋଷ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ବିଷୟରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ।

No Votes Yet

You're not rated yet