POLITICALS

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାୟଗଞ୍ଜରେ ମତଦାନ ସମୟରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା

ସିପିଏମ୍ ନେତା ମହମ୍ମଦ ସଲିମଙ୍କ ଗାଡି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ବୁଥ ଦଖଲ ଅଭିଯୋଗ

 

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୧୨ ରାଜ୍ୟ/କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୯୫ ଆସନରେ ମତଦାନ  ଜାରି ରହିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ତିନି ଲୋକସଭା ଆସନ (ଜଲପାଇଗୁଡି,ଦାର୍ଜିଲିଙ୍ଗ,ରାୟଜଙ୍ଗ୍)ରେ ଆଜି ଭୋଟ୍ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ସମୟରେ ହିଂସା  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।  କିଛି ଲୋକ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ରାୟଗଞ୍ଜର ଇସଲାମପୁରରେ ସିପିଏମ୍ ନେତା ମହମ୍ମଦ ସଲିମଙ୍କ ଗାଡି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଭିଡକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କରିବା ପାଇଁ ପୁଳିସ ତରଫରୁ  ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି  ଆକ୍ରମଣରେ ଟିଏମସି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା  ଜଡ଼ିତ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ହିଂସା କାଣ୍ଡରେ ଜଡ଼ିତ ଲୋକମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାପାଇଁ ବାରଣ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୩୪ କୁ ମଧ୍ୟ ଅବରୋଧ  କରିଥିଲେ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର  ଇସଲାମପୁର ନର୍ଥ ଦିନାଜପୁରର ଛୋପରାରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ହିଂସା କାରଣରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପାଇଁ ଡରୁଥିବା ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପୁଲିସ୍ ଭୋଟରଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ସହ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦେବାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ସେମାନେ ଆସିଥିଲେ  ।

ପଢନ୍ତୁ: ଆଜି ତାଳଚେରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଙ୍ଗୁଳା ଯାତରେ ଶୁଣିବା ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ଭଜନ “ଆସୁଛି ହେଙ୍ଗୁଳା ଯାତ”

Related posts

କାଲି ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ବିଜେଡ଼ି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

Ratnamani Moharana

ଓଡିଶାର ବିକାଶରେ ବାଧା ଆଣୁଛି ବିଜେଡ଼ି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

Ratnamani Moharana

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେନି ବୋଲି କହିଲେ ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନ

Ratnamani Moharana

Leave a Comment