VASTU

ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସଫଳତାର ପ୍ରଥମ ପାହାଚ ! ଅଫିସରେ ଥିବା ବେଳେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଲାଗୁଛି କି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଦକ୍ଷତା ନାହିଁ, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ । ତେବେ ଆପଣ କୌଣସି ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଆପଣ ଏହାକୁ ବଢାଇ ପାରିବେ । କୌଣସି ପ୍ରକାର ଚାକିରିରେ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ବା ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ନିହାତି ଜରୁରୀ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଯେକୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ ।

ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ଟିପ୍ସ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ;

-ଚାକିରିରେ ନିଜର ଶତପ୍ରତିଶତ ଦିଅନ୍ତୁ :ଚାକିରି ଯାହାହେଉନା କାହିଁକି ଯଦି ଆପଣ ପୁରା ମନଲଗାଇ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବେ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚୟ ମିଳିବ । କୌଣସି ପ୍ରକାର ଚାକିରି ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଶତ-ପ୍ରତିଶତ ଚେଷ୍ଟା ଆଶା କରିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ଓ ଚେଷ୍ଟା ଆପଣଙ୍କ ବାସ୍ତବିକ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବାର ଶୈଳୀକୁ ଦର୍ଶାଇଥାଏ।

-ନକରାତ୍ମକ ମାହୋଲରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ :ଆମ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆମ କାର୍ୟ୍ୟଶୈଳୀ ଉପରେ ପରିବେଷ୍ଟିତ । ଯଦି ଆପଣ ନକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତା ଧାରା ରଖିବେ, ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟରେ ନିଶ୍ଚୟ ରୂପେ ପଡିବ । ସେଥିପାଇଁ ପାରୁପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ନକରାତ୍ମକ ମାହୋଲରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।

-ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲପାଆନ୍ତୁ:ଚାକିରିକୁ ନେଇ ସର୍ବଦା ଏକ୍ସସାଇମେଣ୍ଟ ରୁହନ୍ତୁ । କାରଣ କାର୍ୟ୍ୟରେ ମନ ନଥିଲେ କୌଣସି କାର୍ୟ୍ୟ ଠିକ ଭାବେ ହୋଇନଥାଏ । କାର୍ୟ୍ୟରେ ମନ ଲଗାଇ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ସଫଳତା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବେ ।

-ବଦଳିକୁ ଡରନ୍ତୁ ନାହିଁ :କାର୍ୟ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବଦଳି ନିହାତି ଜରୁରୀ । ଆପଣ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବା ଶୈଳୀ ବା ଅଫିସ୍ ବଦଳିକୁ ନେଇ ଡରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆପଣ ଏପରି ସ୍ଥିତି କଣ ଭଲ କରିପାରିବେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ । ତାଉପରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଲଗାଇବେ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Related posts

ହୋଲି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ କେମିତି ପୂଜା କଲେ କଟିବ ଗ୍ରହ ଦୋଷ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ସବୁ ସଙ୍କେତରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଧନପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିଛି

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ହନୁମାନଙ୍କ ଫୋଟ ରଖିଲେ, କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ଭୁଲ !

ENO Beuro

Leave a Comment