News

ଆଗକୁ ଆଳୁ ସଙ୍କଟ , ଦର ୪୦ ଛୁଇଁବ

ଆଳୁ କିଣି ଗଛିତ ରଖିଲେ ସରକାର

ଆଳୁ ଦର ବଢି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସରକାର ଆହୁରି ଡରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତି ଯାହା , ଆଗକୁ ଆଳୁ ସଙ୍କଟ ଗରୁତର ରୂପ ନେବା ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଛି । ଏଥି ପାଇଁ ଆଗୁଆ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ।

ଆସନ୍ତା ତିନି ଚାରି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆଳୁ ଦର ୩୦ ରୁ ୪୦ ଟଙ୍କା ହେବା ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।ଦେଶରେ ଆଳୁ ଉତ୍ପାଦନ ଭଲ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଏଭଳି ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଗୁଆ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଓ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସପ୍ତାହକ ତଳେ ଆଳୁ ଦର ଥିଲା ୭/୮ ଟଙ୍କା । ଏବେ ଦୁଇ ଗଣ ବଢ଼ି ୧୫ ଛୁଇଁଲାଣି । ଏତିକିରେ ସୀମିତ ରହିବନି ଆଳୁ ଦର । ଆହୁରି ବଢ଼ିବ। ଏପରିକି ୩/୪ ମାସ ଭିତରେ ୪୦ ଛୁଇଁଯାଇପାରେ ।

ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ନାଫେଡ୍‌ ଜରିଆରେ ଆଗୁଆ ଆଳୁ କିଣି ମହଜୁଦ୍‌ ରଖିବାକୁ ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି ।

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ରହିଛି, ଦେଶର ଅନ୍ୟ ଭାଗରେ ଆଳୁ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଆଳୁ ଉତ୍ପାଦନ କମ୍‌ ଥିବାରୁ ଦର ବଢ଼ିବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

କୁଆଖାଇ ପଠାରୁ ଦରପୋଡା ଶବ ମିଳିବା ଘଟଣା : ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ 

Related posts

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ

ENO Beuro

ନବୀନଙ୍କୁ ଏନଡିଏ ବିରୋଧୀ ବୈଠକରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି

Ratnamani Moharana

କୁନ୍ଦୁଲି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା :ନ୍ୟାୟ ନ ପାଇ ଜୀବନ ହାରିଲେ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment