• Home
  • News
  • ଆଳୁ ବଜାରରେ ନିଆଁ : ଖାଉଟି ହନ୍ତସନ୍ତ
News

ଆଳୁ ବଜାରରେ ନିଆଁ : ଖାଉଟି ହନ୍ତସନ୍ତ

ଦର ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଅଳ୍ପ ଦିନ ତଳେ ଆଳୁ ଉତ୍ପାଦନ ସରିଛି । ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବେ ଖାଉଟି ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଅପେକ୍ଷାକୃତ କମ୍‌ ଦରରେ ଆଳୁ ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରିଥାନ୍ତି। ମାତ୍ର ଚଳିତବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଆଳୁ ବଜାରରେ ନିଆଁ ଲାଗିଲାଣି । ଏମିତି ଯେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବଜାରରେ ଆଳୁ କେଜି ୧୮ ଟଙ୍କା ଛୁଇଁଛି ।  ଖୁଚୁରା ବଜାରରେ ୨୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଲାଣି ।

ବ୍ୟବସାୟୀ ମହାସଂଘ ଚେତାଇ ଦେଲାଣି ଯେ ସ୍ଥିତି ଆଗକୁ ଆହୁରି ସାଂଘାତିକ ହେବ । ପାଇକାରୀ ବଜାରରେ ଆଳୁ ୧୮ରୁ ୨୦ ଟଙ୍କା ଛୁଇଁପାରେ ।  ଏଣୁ ଜୁନ୍‌-ଜୁଲାଇ ବେଳକୁ ଆଳୁ ଦର କେଜି ପ୍ରତି ୨୩ଟଙ୍କା ଛୁଇଁବା ବିଚିତ୍ର ନୁହେଁ ।  ସ୍ଥିତି ସଂପର୍କରେ ଆଗତୁରା ଜାଣିବା ପରେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଳୁ ଆଣି ଗଚ୍ଛିତ କରି ରଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି । ଏଣୁ ବଜାର ଉପରେ ଏହାର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

ଚଳିତବର୍ଷ ଆଳୁ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । କାରଣ ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଆଳୁ ଉତ୍ପାଦନ ୧୦ରୁ ୧୨ ପ୍ରତିଶତ କମିଛି ।

ଆଳୁ ବଜାରରେ ନିଆଁ : ଖାଉଟି ହନ୍ତସନ୍ତ patato

ପଢନ୍ତୁ ;

ଅତ୍ୟଧିକ ତରଭୁଜ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି ମନା: ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ୍‌ ଜାରି କଲା ନୋଟିସ

Krishna Kumar Manoj

ପାଟଣାଗଡ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ପଛରେ ଅଧ୍ୟାପକ!

Krishna Kumar Manoj

ଓଡ଼ିଶାରେ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରିବାକୁ ଫ୍ରାନ୍ସ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ବେଶ ଆଗ୍ରହୀ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More