EnewsOdia.Com

ପାକିସ୍ତାନୀ ଅପପ୍ରଚାରକାରୀଙ୍କ ଗୁମର ଖୋଲିଲେ ୟୁରୋପୀୟ ପ୍ରତିନିଧି

କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ୟୁରୋପୀୟ ୟୁନିୟନର ସାଂସଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଜି ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅପପ୍ରଚାରକାରୀଙ୍କ ଗୁମର ଖୋଲିଛନ୍ତି ସାଂସଦ । ଏହି ଅପପ୍ରଚାରକାରୀମାନେ ଗଣମାଧରେ ୟୁରୋପୀୟ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ଭୁଲ ସୁଚନା ଦେଇଥିବା ନେଇ ଏହି ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳୀ ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ଭୁଲ ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି ଆଉ ରାଜନୀତିକରଣ କରାଯାଉଛି ।ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ସେନାଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ଳଢିବାର କୌଶଳ ପଚାରିଥିଲୁ । ଆମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ଭୁଲ ବିବାଦ ଆସୁଛି ।

ସାଂସଦ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି 20 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଭାରତ ଆସିଛୁ । ପାକିସ୍ତାନର ଗସ୍ତରେ ମଧ୍ୟ ଯାଇସାରିଛୁ । ତେବେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କାଶ୍ମୀରବାସୀ ଶାନ୍ତି ଓ ବିକାଶ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେମାନେ ନେତାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନାଜୀବାଦୀ ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନାହାଁନ୍ତି ଏହାର କାଶ୍ମୀରବାସୀ ତିବ୍ର ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ଏହି ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବୟାନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏକ  ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମସ୍ୟା । ଆତଙ୍କବାଦୀ କୌଣସି ବି ଦେଶକୁ ଧ୍ୱଂଶ କରିପାରେ,  ଏହା ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ୟୁରୋପୀୟ ପ୍ରତିନିଧି ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ କହିଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ: ବଦଳିଲା ବଳି ପ୍ରଥା, ମାଆ କାଳୀଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯାଉଛି ଖଇରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୁଗାର

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

‘କରୋନା’ ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘୋଷଣା, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୨୦୦କୋଟି

Ratnamani Maharana

ମହିଳାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌ ଉତ୍ସର୍ଗ କଲେ ମୋଦି

Ratnamani Maharana

ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍ଗରାଜଙ୍କୁ ୧୦୮ ପଦ୍ମଫୁଲ ଦେଇ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କଲେ ଅମିତ ଶାହା

Ratnamani Maharana

ଭାରତ ମାନଚିତ୍ରରୁ ଲିଭିଲା ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀର ରାଜ୍ୟର ଭୂଗୋଳ

Ratnamani Maharana

ଭାରତର ଭିଡ଼ ଦେଖିବା ପରେ ଏବେର ଭିଡ଼ ଦେଖି ଉତ୍ସାହିତ ହେବା କଷ୍ଟକର

Ratnamani Maharana

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦଲାଇ ଲାମା ଚୟନ ନେଇ ଚୀନର ଦାବି

Ratnamani Maharana