News

ଆଜି ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ବସ୍ ଧର୍ମଘଟ : ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଆଜି ସରକାରଙ୍କ ସହ ପୁଣି ବୈଠକ

ବସ୍ ଧର୍ମଘଟ ନିଷ୍ପତିରେ କାଏମ ରହିଛି ରାଜ୍ୟ ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ । ଆଜି ସକାଳୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ବସ୍ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସାରା ଘରୋଇ ବସ୍‌ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି ।ଫଳରେ ଆଜି ସକାଳୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ବସ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ହୋଇ ଯାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦେଇଛି ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ।

ଧର୍ମଘଟ ରୋକିବାକୁ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସଂଘ କର୍ମକର୍ତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର  ସରକାର ଅଳ୍ପ କେତେକ ଦାବି ମାନି ନେଇ ଥିବାବେଳେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଆଲୋଚନା ସଫଳ ହୋଇ ପାରି ନ ଥିଲା ।

ସିଟି ବସ୍ ଗୁଡିକ ସହର ମଧ୍ୟରେ ଚଳାଚଳ କରିବା, ଟୋଲଗେଟ୍ ଗୁଡିକରୁ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସକୁ ଦେୟ ମୁକ୍ତ କରିବା ଏବଂ ରୋଡ୍ ଟ୍ୟାକ୍ସ କମାଇବା ପାଇଁ ଦାବି କରି ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦେଇଛି ସଂଘ । ୧୧ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକ ସଂଘର ବନ୍ଦ ଡ଼ାକରାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ।

ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ ଆଜି ଆଉ ଥରେ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ସରକାର ଓ ମାଲିକ ସଂଘ ମଧ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ଯାତ୍ରୀ ପେଶୀ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଖରା ଏବଂ ତା ସହିତ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଇଛନ୍ତି ।

ଆଜି ସକାଳୁ ବସ ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁଁ ଦୂରଦୂରାନ୍ତକୁ ବସ ଚାଲୁନାହିଁ । ଫଳରେ ଲୋକେ ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ତେବେ ଟାଉନ ବସ୍ ଓ ସ୍କୁଲ ବସକୁ ଧର୍ମଘଟରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆଜି ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ବସ୍ ଧର୍ମଘଟ : ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ strike

ପଢନ୍ତୁ ;

ନିଦାହାସ ଟ୍ରଫି : ଆଜି ବାଂଲାଦେଶକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ

Related posts

ପୂର୍ବତନ ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦୋଳଗୋବିନ୍ଦ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ

ENO Beuro

ହରିୟାନାରେ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହେଇ ୨ କିମି ଗଡିଲା

ENO Beuro

କୋଲକତାରେ ମାଝେରହାଟ ଫ୍ଲାଏଓଭର ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା:୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ସତର୍କ ସୂଚନା

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More