EnewsOdia.Com

ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ ୨ ମିନିଟ୍ କରନ୍ତୁ ଧ୍ୟାନ

ସ୍କୁଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, ଅଫିସ୍‌ ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଜରୁରୀ କାମ ପାଇଁ ସକାଳୁ ଯିବାର ଥିଲେ ଆପଣ ସକାଳୁ ଉଠି ଶୀଘ୍ର କାମ ସାରି ବାହାରି ଯାଆନ୍ତି। ସକାଳେ ପ୍ରାୟ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଶରୀର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସମୟ ନ ଥାଏ। ସେମାନେ ଯୋଗ ବା ୱାର୍କଆଉଟ୍‌ ଇତ୍ୟାଦି କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ସହ ସେମାନେ ଦେବାଦେବୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମନେ ପକାଇବା ପାଇଁ ସମୟ ନଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ରହିଥାନ୍ତି। ସବୁ କାମରେ ଚିଡ୍‌ଚିଡା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି।

ଆପଣ ଯଦି ଏହିପରି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ତାହାଲେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସହଜ ଧ୍ୟାନ ବିଷୟରେ କହିବୁ। ଯାହାକୁ ଆପଣ ସକାଳୁ ଉଠିବା ସମୟରେ କରିପାରିବେ। ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କରିବେ।

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସକାଳେ ନିଦରୁ ଉଠିବେ, ସେତେବେଳେ ବିଛଣାରେ ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ବସି ଯାଆନ୍ତୁ। ହାତକୁ ଆଣ୍ଠୁ ଉପରେ ରଖି  ୨ ମିନିଟ୍‌ ଯାଏ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତୁ। ଏହିପରି କଲେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲରେ କଟିବ।

ଏହା ପରେ ଆପଣ ଯେତେବଳେ ବେଡ୍‌ରୁ ଉଠି ପାଣି ପିଇବାକୁ ଯିବେ ନିଜକୁ ହାଲ୍‌କା କରି ଯାଆନ୍ତୁ। ଚିଡ୍‌ଚିଡ଼ା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, କି କାମ ଅଛି ବୋଲି  ଶୀଘ୍ର ଉଠି ପଳାନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା କଲେ ଆପଣ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଦୃଢ ହେବେ। ଆପଣ ସହଜରେ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସାମ୍ନା କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ତରତର ହୋଇ ବାହାରକୁ ଯିବେ ତାହାଲେ କାମ ମଧ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ।

ଏହା ପରେ ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ନିତ୍ୟକର୍ମ ସାରି କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ବାହାରିବେ ସେତେବଳେ ଯେମିତି ହେଲ ଆପଣ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରି ଯାଆନ୍ତୁ। ଏହ କଲେ ଆପଣଙ୍କ ସବୁ କାମରେ ଠାକୁରଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିବ।

ପଢନ୍ତୁ: ଯଦି ବାଟରେ ବିଲେଇ ଆପଣଙ୍କ ରାସ୍ତା କାଟେ, ତାହେଲେ ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହୁଛି ଶାସ୍ତ୍ର

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେବ ରୋଷେଇ ଘର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Maharana

ବାଲ୍‌କୋନୀ ପାଇଁ ୫ଟି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

Ratnamani Maharana

ଦୀପାବଳି ପୂର୍ବରୁ ଘରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ, ନଚେତ୍‌ ହୋଇପାରନ୍ତି କାଙ୍ଗାଳ

Ratnamani Maharana

‘ଗୋଧୂଳି ବେଳା’ରେ ବିବାହ କରିବାର ମହତ୍ତ୍ୱ

Ratnamani Maharana

ଶନିଦେବଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଜପନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର

Ratnamani Maharana

ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଭୁଲରେ ବି ନିଜ ପାଖରେ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ

Ratnamani Maharana