POLITICALS

ଇସ୍ତଫା ଜିଦରେ ରାହୁଲ, କଂଗ୍ରେସର ଅଧକ୍ଷ ମଙ୍ଗ ଧରିବ କିଏ?

Rr

୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ଏବେ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷର ଝଡ଼ ଦେଖାଦେଇଛି। କଂଗ୍ରେସର ପରାଜୟ ପାଇଁ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ଦଳୀୟ ମୁଖ୍ୟମାନେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଚାଲିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ    ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଜିଦ୍‌ରେ ଅଟଳ ରହିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର CWC ତାଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଛି । ଓ୍ୱାର୍କିଂ କମିଟି ବୈଠକରେ ମାନସ ମନ୍ଥନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରାହୁଲ ନିଜର ନୈରାଶ୍ୟ ଓ କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସର ନୂଆ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀଣୀ କମିଟିକୁ କହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତିନି ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ବସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦବୀ ବାବଦରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ  ପୁଣି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଅହମଦ ପଟେଲ ଓ ବେଣୁ ଗୋପାଳ କହିଥିଲେ। ଯଦି ସୋନିଆ ରାଜି ନହେବେ ତାହେଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଭାଡ୍ରାଙ୍କ ବାବଦରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅହମଦ ପଟେଲ ଓ କେସି ବେଣୁଗୋପାଳ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିବା ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

ପଢନ୍ତୁ: ଟୁଇଟରରେ ନିଜ ନାମରୁ ‘ଚୌକିଦାର’ ହଟାଇଲେ ମୋଦି

Related posts

ଦଶ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣି ମଞ୍ଚକୁ ଓଲ୍ହାଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ENO Beuro

୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପୁର୍ନବାର ମୋଦୀ ସରକାରକୁ କ୍ଷମତାସୀନ ହେବାକୁ ଦେବୁ ନାହିଁ : ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି

ENO Beuro

କଂଗ୍ରେସର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ରଖିଲେ ରାହୁଲ: ସବୁ ବର୍ଗଙ୍କୁ ଦେଲେ ଅଗ୍ରାଧିକାରର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

Ratnamani Moharana

Leave a Comment