News

କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍‌

rajasthan

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ପରେ ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର ମଧ୍ୟ କୃଷିଋଣ ଛାଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଋଣ ନେଇଥିବା କୃଷକଙ୍କ ଉପରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କୃଷିଋଣ ଛାଡ ହେବ ବୋଲି ରାଜସ୍ଥାନର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଫଳରେ ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବାର୍ଷିକ ୧୮ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରଅଧିକ ବୋଝ ପଡିବ ।

rajasthan

କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ କରିବାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଦେଶରେ ତୃତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ପରେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଆସାମରେ ବିଜେପି ସରକାର ବି ଏହି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ତିନିଟି ରାଜ୍ୟ ଛତିଶଗଡ଼, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ରାଜସ୍ଥାନରେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡକୁ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିଥିଲା କଂଗ୍ରେସ । ଏବେ ସରକାର କରିବା ପରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ତିନିରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପରେ ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଚାଷୀଙ୍କ ଋଣ ଛାଡ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପରେ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ କୃଷିଋଣଛାଡ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ; ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ୍‌

Related posts

ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆମେରିକୀୟ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାଇକ୍ ପୋମ୍ପିୟୋ

Ratnamani Moharana

ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଯାଇ ଟ୍ରୋଲର ଶିକାର ହେଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା

ENO Beuro

୨୧ରେ ପୁଣି ଲଘୁଚାପ,ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ENO Beuro

Leave a Comment