News

କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍‌

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ପରେ ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର ମଧ୍ୟ କୃଷିଋଣ ଛାଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଋଣ ନେଇଥିବା କୃଷକଙ୍କ ଉପରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କୃଷିଋଣ ଛାଡ ହେବ ବୋଲି ରାଜସ୍ଥାନର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଫଳରେ ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବାର୍ଷିକ ୧୮ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରଅଧିକ ବୋଝ ପଡିବ ।

rajasthan

କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ କରିବାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଦେଶରେ ତୃତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ପରେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଆସାମରେ ବିଜେପି ସରକାର ବି ଏହି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ତିନିଟି ରାଜ୍ୟ ଛତିଶଗଡ଼, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ରାଜସ୍ଥାନରେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡକୁ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିଥିଲା କଂଗ୍ରେସ । ଏବେ ସରକାର କରିବା ପରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ତିନିରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପରେ ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଚାଷୀଙ୍କ ଋଣ ଛାଡ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପରେ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ କୃଷିଋଣଛାଡ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ; ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ୍‌

Related posts

କେରଳ ବନ୍ୟା ପୀଡ଼ିତଙ୍କ ଲାଗି ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମା ଦାନ କଲେ ଓଡ଼ିଶା ଆଇଏଏସ୍‌, ଆଇପିଏସ୍‌ ସଂଘ

ENO Beuro

ପୁଣି ଅଡୁଆରେ ଏମ୍‌ ଜେ ଆକବର

ENO Beuro

ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେଲା ଇଏମଇ ସାଇକ୍ଲିଂ ଅଭିଯାନ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More