POLITICALS

ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍‌

ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆସନରେ ବସିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଶୋକ ଗେହଲଟ। ଏହି ଦୌଡରେ ଥିବା ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ। ଏହାସହ ପାଇଲଟ ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସର ମୁଖ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାଳିବେ। ଲମ୍ଵା ସମୟ ଧରି ରାଜନୀତିରେ ସକ୍ରିୟ ଗେହଲଟ ରାଜସ୍ଥାନରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ‘ରାଜନୀତିର ଯାଦୁଗର’ ତଥା ‘ମାରଓ୍ଵାଡାର ଗାନ୍ଧୀ’ ବୋଲି ଡାକନ୍ତି।

ashok

ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଗେହଲଟ୍‌ଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିବା ପରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, ଗେହଲଟ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ରାଜ୍ୟରେ ଦଳ ଆହୁରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ରାଜସ୍ଥାନ ରାଜନୀତିରେ ବ୍ରାହ୍ମଣ, ଜାଠ,କ୍ଷେତ୍ରୀୟମାନେ ରାଜନୀତି କରୁଥିବା ବେଳେ ଅଶୋକ ଜଣେ ମାଳୀ ଜାତିର ନେତା ହୋଇ ବି ଲୋକ ମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟଭାଜନ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ଅଚାନକ ଭାବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ସମ୍ଭାଳିବାପରେ ୨୦୧୮ରେ ପୁଣି ମଙ୍ଗ ଧରିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ରାଜନୀତିରେ ଥିବା ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇ ନିଜର ଦଳକୁ ତଥା ନିଜ ପଦମର୍ଯ୍ୟାଦା ବଜାଇରଖିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ; ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୧୨ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମୃତ,୮୦ ଅସୁସ୍ଥ

Related posts

ପିସିସିର ନବକଳେବର : ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନୂଆ ସଭାପତି!

ENO Beuro

ଢେଙ୍କାନାଳର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନବୀନ ନନ୍ଦ ବିଜେଡିରୁ ନିଲମ୍ବିତ

ENO Beuro

ଢେଙ୍କାନାଳ ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତିଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା,ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More