• Home
  • POLITICALS
  • ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ
POLITICALS

ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ

ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।ଏହି ଦୁଇଜଣ ତାମିଲନାଡୁରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜ ପାର୍ଟିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଛିଡା କରିବେ । ହେଲେ ଏବେ ଯାଏ ସେ ନିଜନିଜ ପାର୍ଟିର ନାଁ ଘୋଷଣା କରିନାର୍ହାନ୍ତି । ଏକ ମାଗାଜିନରେ କମଲ ହାସନଙ୍କୁ ରାଜନୀତିରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହ ମିଶିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରି୍ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ କମଲ ହାସନ କହିଥିଲେ ଯେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ହାତ ମିଶାଇବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଏବେ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଏହାର ଉତର ସମୟ ଆସଲେ ମିଳିଯିବ । ଆମ ଦୁଇ ଜଣ ପ୍ରଥମେ ଏହା ଭାବିବା ଦରକାର କି ଆମେ ରାଜନୀତି ଗଠବନ୍ଧନ କରିପାରିବା କି ନାହିଁ ? ଏବଂ ଆମରାଜନୈତିକ ରଣନୀତି ଏହାର ଅନୁମତି ଦେଉଛି କି ନାହିଁ।

ଏହା ପରେ କମଲ ହାସନ ଯେତେବେଳେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଗଲା ସେ କହିଲେ କି ମୁଁ ପ୍ରଥମରୁ କହି ସାରିଛି । କେବଳ ସମୟ ହିଁ , ବିଷୟରେ କହିବ ଓ ଅନ୍ୟ କେଉଁଠୁ ପରିବର୍ତନ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ତାମିଲନାଡୁ ସିଷ୍ଟମକୁ ପରିବର୍ତନ କରି ଠିକ୍ କରିବା ପ୍ରଥମ କାମ । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବଚନରେ ସାମିଲ ହେବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ବି ଉଚିତ ସମୟରେ ନିଆଯିବ।

ବିଶେଷକମାନଙ୍କ ମତ ଯେ ଯଦି ଏହି ଦୁଇ କଳାକାର ରାଜନୈତିକ ଗଠବନ୍ଧନ କରନ୍ତି ତ ଏହା ଆୟନ ଓ ଦ୍ରବିଡଙ୍କ ଗଠବନ୍ଧନ ହେବ । ଦୁଇ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଭିତରେ ୧୯୪୯ରେ ସିଏମ ଆନ୍ନାଦୁରାଇ ଡିଏମକେ ସ୍ଥାପନା କରି କରିଥିଲେ । ଏବଂ ୧୦୬୭ରେ ଏହା ଆହୁରୀ ନିବିଡ ହୋଇଗଲା । ଯେଉଁଠି ରଜନୀକାନ୍ତ ଆୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କମଲ ହାସନ ଦ୍ରବିଡ ଅଟନ୍ତି । ହେଲେ କେବେବି କମଲ ହାସନଙ୍କୁ ଦ୍ରାବିଡ ପାର୍ଟିମାନେ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ଏକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ପରିବାରରେ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି।

ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ rajnikant and kaml hassan

ପଢନ୍ତୁ ;

ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଦେଖି ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ : ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Related posts

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖରେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ

Krishna Kumar Manoj

ଧମକ ଦେଲେ ଆଜାଦ୍‌: କଂଗ୍ରେସ୍-ଜେଡିଏସକୁ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟପାଳ ନ ଡାକିଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ହେବ ରକ୍ତପାତ

ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ!

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More