ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ

ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।ଏହି ଦୁଇଜଣ ତାମିଲନାଡୁରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜ ପାର୍ଟିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଛିଡା କରିବେ । ହେଲେ ଏବେ ଯାଏ ସେ ନିଜନିଜ ପାର୍ଟିର ନାଁ ଘୋଷଣା କରିନାର୍ହାନ୍ତି । ଏକ ମାଗାଜିନରେ କମଲ ହାସନଙ୍କୁ ରାଜନୀତିରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହ ମିଶିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରି୍ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ କମଲ ହାସନ କହିଥିଲେ ଯେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ହାତ ମିଶାଇବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଏବେ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଏହାର ଉତର ସମୟ ଆସଲେ ମିଳିଯିବ । ଆମ ଦୁଇ ଜଣ ପ୍ରଥମେ ଏହା ଭାବିବା ଦରକାର କି ଆମେ ରାଜନୀତି ଗଠବନ୍ଧନ କରିପାରିବା କି ନାହିଁ ? ଏବଂ ଆମରାଜନୈତିକ ରଣନୀତି ଏହାର ଅନୁମତି ଦେଉଛି କି ନାହିଁ।

ଏହା ପରେ କମଲ ହାସନ ଯେତେବେଳେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଗଲା ସେ କହିଲେ କି ମୁଁ ପ୍ରଥମରୁ କହି ସାରିଛି । କେବଳ ସମୟ ହିଁ , ବିଷୟରେ କହିବ ଓ ଅନ୍ୟ କେଉଁଠୁ ପରିବର୍ତନ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ତାମିଲନାଡୁ ସିଷ୍ଟମକୁ ପରିବର୍ତନ କରି ଠିକ୍ କରିବା ପ୍ରଥମ କାମ । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବଚନରେ ସାମିଲ ହେବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ବି ଉଚିତ ସମୟରେ ନିଆଯିବ।

ବିଶେଷକମାନଙ୍କ ମତ ଯେ ଯଦି ଏହି ଦୁଇ କଳାକାର ରାଜନୈତିକ ଗଠବନ୍ଧନ କରନ୍ତି ତ ଏହା ଆୟନ ଓ ଦ୍ରବିଡଙ୍କ ଗଠବନ୍ଧନ ହେବ । ଦୁଇ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଭିତରେ ୧୯୪୯ରେ ସିଏମ ଆନ୍ନାଦୁରାଇ ଡିଏମକେ ସ୍ଥାପନା କରି କରିଥିଲେ । ଏବଂ ୧୦୬୭ରେ ଏହା ଆହୁରୀ ନିବିଡ ହୋଇଗଲା । ଯେଉଁଠି ରଜନୀକାନ୍ତ ଆୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କମଲ ହାସନ ଦ୍ରବିଡ ଅଟନ୍ତି । ହେଲେ କେବେବି କମଲ ହାସନଙ୍କୁ ଦ୍ରାବିଡ ପାର୍ଟିମାନେ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ଏକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ପରିବାରରେ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି।

ପଢନ୍ତୁ ;

ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଦେଖି ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ : ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଏହା ପରେ କମଲ ହାସନ ଯେତେବେଳେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଗଲା ସେ କହିଲେ କି ମୁଁ ପ୍ରଥମରୁ କହି ସାରିଛି - 4.3

85%

ବିଶେଷକମାନଙ୍କ ମତ ଯେ ଯଦି ଏହି ଦୁଇ କଳାକାର ରାଜନୈତିକ ଗଠବନ୍ଧନ କରନ୍ତି ତ ଏହା ଆୟନ ଓ ଦ୍ରବିଡଙ୍କ ଗଠବନ୍ଧନ ହେବ - 4.4

87%
4.3/5

Very Good!

ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ

ତାମିଲନାଡୁ ରାଜନୀତିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଦୁଇ ବଡ କଳାକାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ କମଲ ହାସନ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।ଏହି ଦୁଇଜଣ ତାମିଲନାଡୁରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜ ପାର୍ଟିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଛିଡା କରିବେ । ହେଲେ ଏବେ ଯାଏ ସେ ନିଜନିଜ ପାର୍ଟିର ନାଁ ଘୋଷଣା କରିନାର୍ହାନ୍ତି । ଏକ ମାଗାଜିନରେ କମଲ ହାସନଙ୍କୁ ରାଜନୀତିରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହ ମିଶିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରି୍ଥିଲେ ।

No Votes Yet

You're not rated yet