Recipes & Food

ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ମେଥି କର୍ନ ପଲଉ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ

୫୦୦ ଗ୍ରା . ଡେରାଡୁନ ବାସୁମତୀ ଚାଉଳ, ୨ ବିଡା ମେଥି ଶାଗ, ଅଧା କପ୍ ମକା ଦାନା, ୨ ଟି ବଡ ପିଆଜ, ୨/୩ଟି ଗୁଜୁରାତି, ୫/୬ଟି ଲବଙ୍ଗ, ୧ ଖଣ୍ଡ ଡାଲଚିନି, ୨ ଟି ତେଜପତ୍ର, ୭/୮ଟି ଗୋଟା ଗୋଲମରିଚ, ୧ ଛୋଟ ଚାମଚ ଗରମମସାଲା ଗୁଣ୍ଡ, ୨/୩ଟି କଟା କଞ୍ଚାଲଙ୍କା, ୨ ବଡ ଚାମଚ ଦେଶୀ ଘିଅ ଓ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ।

ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ଚାଉଳକୁ ଧୋଇ ପାଣିରେ ଭିଜାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଶାଗକୁ ବାଛି ପତ୍ର ଅଲଗା କରି ଧୋଇ କାଟି ରଖନ୍ତୁ। ପିଆଜକୁ ଲମ୍ବାଲାମ୍ବା କାଟି ରଖନ୍ତୁ। ଡେକ୍ଚିରେ ଘିଅ ଗରମ କରି ଉପରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଗରମମସାଲା , ତେଜପତ୍ର , କଟା ପିଆଜ ଓ କଟା କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ପକାଇ ଭାଜନ୍ତୁ । ପିଆଜ ଭାଜି ହୋଇଆସିଲେ ଚାଉଳକୁ ପକାନ୍ତୁ। ମକା ଦାନା କିମ୍ବା ମକାରୁ ଦାନା କାଢି ଚାଉଳରେ ପକାଇ ଭଲ ଭାବରେ ଗୋଳାନ୍ତୁ । ଏବେ ମେଥିପତ୍ର ପକାଇ ଗୋଳାଇ ଚାଉଳରେ ୨ ଗୁଣା ପାଣି , ଗରମମସାଲା ଗୁଣ୍ଡ ଓ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ ପକାଇ ଢାଙ୍କୁଣୀ ଘୋଡାଇ ଧିମା ଆଞ୍ଚରେ ଭାତ ହେବା ଯାଏ ରାନ୍ଧନ୍ତୁ। ଚୁଲିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଭଲଭାବରେ ଗୋଳାଇ ପରିବେଷଣ କରନ୍ତୁ ମେଥି କର୍ନ ପଲଉ

methi

ପଢନ୍ତୁ;ଦୁଇ ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

Related posts

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ରୋହି ମାଛ ଆମ୍ୱିଳ। ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ପ୍ରଣାଳୀ

ENO Beuro

ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ମନ ପସନ୍ଦ ଦହିବରା ,ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ତିଆରି ହୁଏ ପନିର ଦହିବରା

ENO Beuro

ଆଜି ହିଁ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଫ୍ରାଏଡ଼୍‌ ରାଇସ୍‌

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More