• Home
  • Recipes & Food
  • ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ
Recipes & Food

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ

ପନିର- ୨୫୦ ଗ୍ରାମ୍, ପିଆଜ- ୨ଟା ବଡ,ବଡ ଟମାଟୋ- ୧ଟା, ଗରମ ମସଲା ଗୁଣ୍ଡ- ଅଧ ଚାମଚ, ଚୂନାକଟା କଞ୍ଚାଲଙ୍କା- ୨ରୁ ୩ଟା, ଲୁଣ- ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ, ରିଫାଇନ ତେଲ- ଦରକାର ଅନୁଯାୟୀ, ବଡ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ – ୧ଟା, ଟମାଟୋ ପ୍ୟୁରୀ – ଅଧ କପ୍ ,ଗୋଲ ମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ – ଅଧ ଚାମଚ, କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋର – ୨ଚାମଚ, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ- ଅଧ ଚାମଚ, ଅଦା ସରୁ କଟା- ୨ଚାମଚ, ରସୁଣ କଟା- ୨ ଚାମଚ,

ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ପ୍ରଥମେ ପିନରକୁ କାଟି ସେଥିରେ କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋର ଓ ଲୁଣ ମିଶାଇଦେବେ ।  ନନ ଷ୍ଟିକ ପ୍ୟାନରେ ତେଲ ଗରମ କରି ପନିର ମିଶ୍ରଣକୁ ଲାଲ କରି ଭାଜିଦେଇ କାଢି ରଖିବେ। ପୁଣିଥରେ ପ୍ୟାନ୍ରେ ତେଲ ଦେଇ ରସୁଣ କଟା, ଲଙ୍କା ଓ ପିଆଜ କଟାକୁ ପକାଇ ଭାଜିବେ । ଲାଲ ହେଲେ ଅଦା କଟା, କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ କଟା, ଟୋମାଟୋ କଟା ପକାଇ ୩ରୁ ୪ ମିନିଟ୍ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଭାଜିବେ। ତା’ପରେ ଲୁଣ, ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଆଉ ୫ମିନିଟ୍ ଭାଜିବା ପରେ ପନିର ଭଜାକୁ ସେଥିରେ ପକାଇ ଗୋଳାଇବେ । ଆଉ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ପାଣି ଦେଇ ଘୋଡାଇଦେବେ । ବହଳ ହେଲେ ସସ୍ ସବୁ ପକାଇ ଗୋଳାଇବେ । ତା’ପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍।

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ paneer

ପଢନ୍ତୁ; କେଉଁ ସବୁ ଗଛ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ!

Related posts

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଏଗ ଫ୍ରାଏଡ ରାଇସ

Krishna Kumar Manoj

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ପାଳଙ୍ଗ ବରା

Krishna Kumar Manoj

ଖରାଦିନେ ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ବାଦାମ କୁଲ୍‌ଫି ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More