Recipes & Food

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ

ପନିର- ୨୫୦ ଗ୍ରାମ୍, ପିଆଜ- ୨ଟା ବଡ,ବଡ ଟମାଟୋ- ୧ଟା, ଗରମ ମସଲା ଗୁଣ୍ଡ- ଅଧ ଚାମଚ, ଚୂନାକଟା କଞ୍ଚାଲଙ୍କା- ୨ରୁ ୩ଟା, ଲୁଣ- ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ, ରିଫାଇନ ତେଲ- ଦରକାର ଅନୁଯାୟୀ, ବଡ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ – ୧ଟା, ଟମାଟୋ ପ୍ୟୁରୀ – ଅଧ କପ୍ ,ଗୋଲ ମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ – ଅଧ ଚାମଚ, କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋର – ୨ଚାମଚ, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ- ଅଧ ଚାମଚ, ଅଦା ସରୁ କଟା- ୨ଚାମଚ, ରସୁଣ କଟା- ୨ ଚାମଚ,

ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ପ୍ରଥମେ ପିନରକୁ କାଟି ସେଥିରେ କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋର ଓ ଲୁଣ ମିଶାଇଦେବେ ।  ନନ ଷ୍ଟିକ ପ୍ୟାନରେ ତେଲ ଗରମ କରି ପନିର ମିଶ୍ରଣକୁ ଲାଲ କରି ଭାଜିଦେଇ କାଢି ରଖିବେ। ପୁଣିଥରେ ପ୍ୟାନ୍ରେ ତେଲ ଦେଇ ରସୁଣ କଟା, ଲଙ୍କା ଓ ପିଆଜ କଟାକୁ ପକାଇ ଭାଜିବେ । ଲାଲ ହେଲେ ଅଦା କଟା, କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ କଟା, ଟୋମାଟୋ କଟା ପକାଇ ୩ରୁ ୪ ମିନିଟ୍ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଭାଜିବେ। ତା’ପରେ ଲୁଣ, ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଆଉ ୫ମିନିଟ୍ ଭାଜିବା ପରେ ପନିର ଭଜାକୁ ସେଥିରେ ପକାଇ ଗୋଳାଇବେ । ଆଉ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ପାଣି ଦେଇ ଘୋଡାଇଦେବେ । ବହଳ ହେଲେ ସସ୍ ସବୁ ପକାଇ ଗୋଳାଇବେ । ତା’ପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍।

ପଢନ୍ତୁ; କେଉଁ ସବୁ ଗଛ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ!

Related posts

ଆଜି ହିଁ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ”ସ୍ପାଇସି ତାୱା ଫିଶ୍‌ ଫ୍ରାଏ”

Ratnamani Moharana

ଆଜି ହିଁ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘ଚିକେନ୍ ମଲାଇ ଟିକ୍କା’

ENO Beuro

ଆଜି ହିଁ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସୁଜି ଓ କଳାଚଣା କଟଲେଟ୍

Ratnamani Moharana

1 comment

Leave a Comment