Recipes & Food

ଜାଣନ୍ତୁ ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଚିଲି ଚିକେନ୍ ?

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ :-

ଚିକେନ୍ ପିସ୍ -୫୦୦ ଗ୍ରାମ୍ , ବଡ଼ ପିଆଜ (ସରୁ ଲମ୍ବା କଟା), କ୍ୟାପସିକମ୍ – ୨ଟି (ସରୁ ଲମ୍ବା କଟା), କଞ୍ଚାଲଙ୍କା , ସୋୟା ସସ୍ -୨ ଚାମଚ, ଟମାଟୋ ସସ୍ -୨ ଚାମଚ, ଚିଲି ସସ୍ -୨ ଚାମଚ, ଲୁଣ-ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ, ରିଫାଇନ୍ ତେଲ, ଅଦା, ରସୁଣ-୧୨-୧୪ କୋଲା, ଭିନେଗାର- ଅଧକପ୍ , ଅଣ୍ଡା-୩ଟି, ଚାଇନା ସଲ୍ଟ –୧/୨ ଚାମଚ, କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋର- ୨-୩ ଟେବୁଲ-ଚାମଚ ।

ପ୍ରଣାଳୀ :-

  • ପ୍ରଥମେ ଅଦା-ରସୁଣକୁ ଛୋଟଛୋଟ କାଟି ବାଟି ଦିଅନ୍ତୁ । ବଟା ଯାଇଥିବା ଅଦା-ରସୁଣକୁ ଭିନେଗାର ସହ ମିଶେଇ ଚିକେନରେ ଗୋଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ଚିକେନକୁ ୩-୪ ଘଣ୍ଟା ଫ୍ରିଜରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ ।
  • କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋରରେ ଲୁଣ, ଅଣ୍ଡା ମିଶାଇ ଭଲକରି ଫେଣ୍ଟି ଦିଅନ୍ତୁ । ଫ୍ରିଜଓ ଚିକେନ୍ କାଢ଼ି ଏହି କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋରରେ ମିଶାନ୍ତୁ ।
  • ତେଲ ଗରମ କରି ଏହି ଚିକେନ୍ ପିସ୍‌କୁ ଛାଣି ଦିଅନ୍ତୁ । ଯେମିତି ଚିକେନ୍ ପିସ୍‌ ଲାଲ୍ ଦେଖାଯିବ ।
  • ଅଳ୍ପ ତେଲରେ ପିଆଜ, ଲଙ୍କା ଓ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ଭାଜନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ଏଥିରେ ଛଣା ଚିକେନ ପିସ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ପକାଇ ଟିକେ ବାଜି ଦିଅନ୍ତୁ । ଚାଇନା ସଲ୍ଟ ଓ ସସ୍ ସବୁ ଦେଇ ଗୋଳାଇ ଗ୍ୟାସ ବନ୍ଦ କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଜାଣନ୍ତୁ ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଚିଲି ଚିକେନ୍ ? ଜାଣନ୍ତୁ ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଚିଲି ଚିକେନ୍ ? chili chicken

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବେ ପତ୍ରପୋଡା ଚିକେନ୍

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବ୍ରେଡରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଗୁଲାବ ଜାମୁନ

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି ହୁଏ “ଖୁଆ ଚିକେନ୍‌”

Krishna Kumar Manoj

ଲଚ୍ଛା ପରଟାର ସ୍ଵାଦ ନିଆରା! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବା ଲଚ୍ଛା ପରଟା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More