EnewsOdia.Com

ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ ‘ମଶରୁମ ପକୋଡା’

ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ସାଧାରଣତଃ କିଛି ଗରମ ଗରମ ଚଟପଟା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଇଛା ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ କେତେ ଜଣ ଏହି ଦିନରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ବିଶେଷ ଖାଦ୍ୟ ମାନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥାନ୍ତି ।  ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ଶୀତ ସନ୍ଧ୍ୟାକୁ କିଛିଟା ମଜାଦାର କରିବାକୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିଛୁ ‘ଟେଷ୍ଟି ମସ୍ରୁମ ପକୋଡା’ । ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହେଉଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ।

ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ :

ମସରୁମ – ୧ କପ, ବ୍ରେଡ କମ ପାଉଡର – ୨ କପ, କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା – ୪ଟି,  ପିଆଜ – ୨ଟି, ରୋଷଟେଡ଼ କୋବି – ୧ କପ, ଚିଜ କ୍ୟୁବ- ୧ କପ, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ – ୨ ଚାମଚ,  ଧନିଆ ପତ୍ର – ଅଧା ଚାମଚ,  କର୍ନ ଫ୍ଲୋର ପାଉଡର – ୨ ଚାମଚ, ତେଲ – ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ, ଲୁଣ – ସ୍ୱାଦ ଅନୁଯାୟୀ।

ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ  

ପ୍ରଥମେ ପିଆଜ, ଛତୁ, କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଆଦିକୁ କାଟି ରଖନ୍ତୁ । ଏବେ ଏକ ପାତ୍ରରେ ସମସ୍ତ ପରିବା, ବ୍ରେଡ଼ କମ ପାଉଡର, କର୍ନ ଫ୍ଲୋର, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ ଭଲ ଭାବେ ମିଶେଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏବେ ଚିଜକୁ ମିଶେଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏବେ ଏଥିରେ ପାଣି ଓ ସ୍ୱାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ ଗୋଳେଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ ଘୋଳ ଟି ଯେମିତି ବିଣ୍ଡା ନ ବାନ୍ଧିଯାଏ । ଏବେ ଚୁଲିରେ ମିଡିୟମ ଅଣ୍ଚାରେ କଡେଇ ବସେଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ସେଥିରେ ଦରକାର ଅନୁଯାୟୀ ତେଲ ଦିଅନ୍ତୁ । ତେଲ ଗରମ ହେବା ପରେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଛତୁ ମିଶ୍ରଣକୁ ଗୋଟି ଗୋଟି କରି ଛାଣି ଦିଅନ୍ତୁ । ଗୋଲଡେନ ବ୍ରାଉନ ହେବା ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଭାଜନ୍ତୁ । ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ଚାଟୁ ପକୋଡା ଏବେ ଏହାକୁ ଚଟଣି କିମ୍ବା ସସ ସହିତ ଖାଆନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ: ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘ଜିରା ଚିକେନ’

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଆସନ୍ତୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ‘ମୂଳା ରାଇତା’

Ratnamani Maharana

ଏଥର ଦୀପାବଳିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ ବାଲୁଶାହୀ

Ratnamani Maharana

ଆଜି ହିଁ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘ଦହି ମାଛ’

Ratnamani Maharana

ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ ‘ଷ୍ଟଫଡ଼୍ ଡାଲି ପରଟା’

Ratnamani Maharana

ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ ‘କଦଳୀ ପତ୍ର ଚିକେନ୍‌’

Ratnamani Maharana

ଆଜି ହିଁ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘ବାଉଁଶ ମାଛ ବେସର’

Ratnamani Maharana