VASTU

ଗୃହରୁ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଏହି ସବୁ ଉପାୟ କରନ୍ତୁ

ଗୃହରୁ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଏହି ସବୁ ଉପାୟ କରନ୍ତୁ.

ଗୃହରୁ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ନିବାରଣ କରିବା ଅନିର୍ବାର୍ଜ୍ୟ । ନଚେତ ଘରେ  ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧି ଓ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଆସିଥାଏ । ଘରର ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟ କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ନିୟମଗୁଡ଼ିକୁ ପାଳନ କଲେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୁଏ, ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଜାତ ହୁଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏଭଳି କିଛି ଉପାୟ ସଂପର୍କରେ

  • ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଘର ପୋଛିବା ସମୟରେ ପାଣିରେ ସାମାନ୍ୟ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଗୋଟା ଲୁଣ ଏହି ଉପାୟ ନିମନ୍ତେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ।
  • ଘରେ ଗୋମୂତ୍ର ଛିଞ୍ଚନ କରନ୍ତୁ। କୁହାଯାଏ ଯେଉଁ ଘରେ ଗୋମୂତ୍ର ଛିଞ୍ଚନ କରାଯାଏ ସେହି ଘରେ ଦେବୀଦେବତାଙ୍କ କୃପା ଦୃଷ୍ଟି ପଡ଼େ। ଗୋମୂତ୍ରର ଗନ୍ଧ ଘରେ ରହୁଥିବା ହାନିକାରକ କୀଟାଣୁଗୁଡ଼ିକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ।

jhuna

  • ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଘର ବାହାରେ ମୁରୁଜ ପକାନ୍ତୁ। ମୁରୁଜ ବୁହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି।
  • ଗାଈର ଶୁଖା ଗୋବାରରେ ନିଆଁ ଜଳାନ୍ତୁ। ସେଥରୁ ଧୂଆଁ ବାହାରିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲେ ସେଥିରେ ଝୁଣା, କର୍ପୂର, ଦେଶୀ ଘିଅ ଓ ଚନ୍ଦନ ଢାଳି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏଥିରୁ ଯେଉଁ ଧୂଆଁ ବାହାରିବ ତାକୁ ଘର ସାରା ବୁଲାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଘରର ବାତାବରଣକୁ ପବିତ୍ର ରଖେ।

ପଢନ୍ତୁ, ନଖକୁ ସୁନ୍ଦର ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବାର କିଛି ଘରୋଇ ଓ ସହଜ ଉପାୟ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

କ’ଣ କହେ ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରର ବାସ୍ତୁ ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

ହୋଲି ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ ଘରେ ସୁଖଶାନ୍ତିର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ

Ratnamani Moharana

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ମନକୁ ଅଶ୍ୱସ୍ଥ ଗଛ ଉଠିଛି ତାହେଲେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି କାମ

Ratnamani Moharana

1 comment

Leave a Comment