LIFESTYLE

ବୈବାହିକ ଜୀବନକୁ ସୁଖମୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଏହି ବୟସରେ ବିଭାହ କରନ୍ତୁ

କେଉଁ ବୟସରେ ବିବାହ କରିବା ଉଚିତ ସମୟ ଜାଣନ୍ତୁ

ଜୀବନରେ ବିବାହର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି । ଯାହାକୁ ସବୁ ନାରୀ ଏବଂ ପୁରୁଷମାନେ ଅତି ଉତ୍କଣ୍ଠାର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି ।  ବିବାହ ପରେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ବଦଳି ଯାଇଥାଏ ।ବଞ୍ଚିବାର ଶୈଳୀଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଉଠିବା ବସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ଥିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥାଏ । ତେବେ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବୟସ ସୀମା ରହିଛି । ସେହି ବୟସରେ ଯଦି ଆପଣ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହେବ ।

ସମାଜରେ କିଛି ଯୁବକଯୁବତୀ ଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ବିଳମ୍ବରେ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତି । ୨୯ ବର୍ଷ ବିବାହ ପାଇଁ ସଠିକ୍‌ ବୟସ ବୋଲି ଏକ ସର୍ଭେରୁ ଜଣା ପଡ଼ିିଛି । କିଛି ଯୁବକଯୁବତୀ ୨୦-୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ କରୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ୩୦-୪୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତି । କେଉଁ ବୟସରେ ବିବାହ କଲେ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

୨୦-୩୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ କରିବାଟା ସବୁ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଶୁଭ ବୋଲି ଧରା ଯାଇଥାଏ । ଏହି ବୟସ ଦୁହେଁ ଦୁହଁକୁ ଜାଣିବା ଏବଂ ବୁଝିବାର ଉଚିତ୍‌ ସମୟ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଏହି ସମୟରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀମାନେ ନିଜ ଯୌବନକୁ ମନଭରି ଉପଭୋଗ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଦେଖିଥିବା ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାଥୀହୋଇ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାନ୍ତି ।

୩୦-୪୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ କରିବା ଭଲ ବୋଲି ଧରାଯାଏ । କାରଣ ଏହି ବୟସରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କଥାକୁ ବୁଝିବାର କ୍ଷମତା ଆସି ଯାଇଥାଏ । ପତିପତ୍ନୀ ପରସ୍ପରକୁୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝି ପାରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଝଗଡ଼ା ଖୁବ୍‌ କମ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ବୟସରେ ବିବାହ କଲେ ଛାଡ଼ପତ୍ର ସଂଖ୍ୟା କମ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ଏକ ସର୍ଭେରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଗଛ ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

ଜନ୍ମମାସ ଦ୍ୱାରା ଜାଣିପାରିବେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ କେତେ ନିବିଡ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ଆପଣ ବେଶି ଦିନ ଧରି ପୁରୁଣା ଟୁଥ୍ ବ୍ରସ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ସାବଧାନ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ !

ENO Beuro

ଅତ୍ୟଧିକ ତରଭୁଜ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

Leave a Comment