• Home
  • ASTRO
  • VASTU
  • ଜୀବନରେ ହସ ଖୁସିର ରଙ୍ଗମଂଚ ଚହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ତରିକା!
VASTU

ଜୀବନରେ ହସ ଖୁସିର ରଙ୍ଗମଂଚ ଚହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ତରିକା!

ହୋଲିରେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ତରିକା

ମଣିଷ ତାଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଖୋଜିଥାଏ ଶାନ୍ତି ପ୍ରୀତି ଓ ସ୍ନେହ ।  ଏହି ଜୀବନ ହେଉଛି ଏକ ହସ ଲୁହର ରଙ୍ଗମଂଚ । ଜୀବନରେ ଖୁସି ରହିବା ସମସ୍ତଙ୍କର ଆଶାଥାଏ।   ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଖୁସିକୁ ଜୀବନ ସାରା ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତ ହୋଲିରେ କିଛି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ତରିକା ଆପଣାନ୍ତୁ ।

ଫାଲଗୁନ କୃଷ୍ଣ ପ୍ରତିପଦା ଦିନ ସମସ୍ତେ ପରସ୍ପରକୁ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗାୟିତ କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ହୋଲି ଅବସରରେ ଶରୀରରେ ରଙ୍ଗ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଏହା ଥେରାପି ଭଳି କାମ କରିଥାଏ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ କଷ୍ଟରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଏହି ଦିନ ମଧ୍ୟ ଧୁଳି କ୍ରିଡା କରାଯାଏ । ସହରରେ ଏହା କମ୍ ଓ ଗାଁ ଗୁଡିକରେ ଅଧିକ ଏହି ଖେଳ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ସମୟରେ ହେଉଥିବା ଏହି ଖେଳ ଋତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁଁ ହେଉଥିବା କ୍ମୃରୁ ଶରୀରକୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ।

ପ୍ରାଚୀନ ପରଂପରା ଅନୁଯାୟୀ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ରାଧାଙ୍କ ବିଶେଷ ଆଗ୍ରହରେ ହୋଲି ଖେଳିଥିଲେ । ଏହା ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ଯେତେବେଳେ ହୋଲି ଜଳାଯାଏ ,ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ହେବା ଉଚିତ୍ । ଯଦି କେଉଁ କାରଣରୁ ରାତିରେ ହୋଲି ଜଳାଇବା ସମୟରେ ସାମିଲ ନହୋଇ ପାରିଲେ ତାପରଦିନ ସକାଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଜଳୁଥିବା ହୋଲିର ନିକଟକୁ ଯାଇ ତିନି ପରିକ୍ରମା କରିବା ଭଲ । ହୋଲିର ବିଭୂତି ବା ଭସ୍ମ ଘରର ପୁରୁଷମାନେ ଅବଶ୍ୟ ମଥାରେ ଲଗାଇବା ସହ ମହିଳାମାନେ ବେକରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇବା ଭଲ।

ଏହି ଦିନ ମନରେ କାହା ପ୍ରତି ଶତ୍ରୁ ଭାବରଖିବା ଠିକ ନୁହେଁ । ଘରକୁ ଆସିଥିବା ଅତିଥିଙ୍କୁ ମିଠା ଓ ମିଶ୍ରି ଅବଶ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ ।ଏଥିରେ ସ୍ନେହ ଭାବ ବଢିବ । ଏହିପରି ଭାବେ ଆପଣ ହୋଲିକୁ ଆନନ୍ଦମୟ କରିବା ସହ ଜୀବନକୁ ସୁଖି କରିପାରିବେ।

ଜୀବନରେ ହସ ଖୁସିର ରଙ୍ଗମଂଚ ଚହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ତରିକା! holi rituals

ପଢନ୍ତୁ;

ଜୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ଗାଡି ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ପାଇଁ ଶୁଭ ହେଇଥାଏ?

Related posts

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘର ନିକଟରେ ରଖନ୍ତୁନି ଏସବୁ ଗଛ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ କ’ଣ ?

Krishna Kumar Manoj

ଯେତେ ରୋଜଗାର କଲେ ମଧ୍ୟ ଅଣ୍ଟୁନି ? କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବେ ଟଙ୍କା ଓ ଗହଣା, ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

କେଉଁ ସମୟରେ ରକ୍ଷାସୂତ୍ର ଖୋଲିବା ଅନୁଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More