ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ରୋଟୋମାକ୍‌ କମ୍ପାନୀ

ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ନେଇ ତାହାକୁ ପରିଶୋଧ ନ କରିବା ଭଳି କମ୍ପାନୀ ମାଲିକଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ସମସ୍ୟା ସୁଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପ୍ରାୟ ୪୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଠକେଇ କରିଥିବା ରୋଟୋମାକ୍‌ କମ୍ପାନୀ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । କମ୍ପାନୀ ମାଲିକଙ୍କର ଭାଗୀଦାରୀ ଯୋଜନାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକ ୯୦ ଦିନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକ ବର୍ଦ୍ଧିତ ସମୟ ସୀମା ଦେବାକୁ ମନା କରିଛନ୍ତି ।

ତେଣୁ ରୋଟୋମାକ୍‌ କମ୍ପାନୀ ବନ୍ଦ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ବିକ୍ରମ କୋଠାରୀଙ୍କର ରୋଟୋମାକ୍ ଏକ୍ସପର୍ଟସ୍‌ ଏବଂ ରୋଟୋମାକ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ କମ୍ପାନୀ ନିଲାମ କରିବ । ଏ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରିଜୁଲେସନ୍‌ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ନିଲାମ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ୧୮୦ ଦିନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ।

ବ୍ୟାଙ୍କରପ୍ଟସି କୋର୍ଟ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମୟ ସୀମାକୁ ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇ ପୁର୍ନବାର ୯୦ ଦିନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ରୋଟୋମାକ୍‌ କମ୍ପାନୀ ରେଜଲୁସନ୍‌ ପ୍ରଫେସନାଳ ଅନିଲ ଗୋୟଲ କହିଛନ୍ତି ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଅଧିକ ସମୟ ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି । କରଜଦାତା ସମିତିକୁ ନେଇ ଏଥିପାଇଁ ଏକ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ରୋଟୋମାକ୍‌ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ବିକ୍ରମ କୋଠାରୀ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ରାହୁଲ କୋଠାରୀଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ବିକ୍ରମ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପ୍ରଥମେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ନେଇଥିଲା । ମାତ୍ର ଦୁହିଁଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ସନ୍ତୋଷ ଜନକ ଉତ୍ତର ନ ମିଳିବାରୁ ସିବିଆଇ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ବରୋଦା, ଓରିଣ୍ଟାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଅଫ୍‌ କର୍ମସ, ଆହ୍ଲାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଓ ୟୁନିୟନ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଗୁଡ଼ିକରୁ ରୋଟୋମାକ୍‌ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରାୟ ୪୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକିନେଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ;

ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏବଂ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ଵିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା, ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ ହେଲା ୧୪ଟି ଚୁକ୍ତିନାମା

Related posts

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More