EnewsOdia.Com

ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଲରିୟସ୍‌ ପୁରସ୍କାର

ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ଲରିୟସ୍‌ କ୍ରୀଡ଼ା ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ରୀଡ଼ା ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଲରିୟସ୍‌ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ଘଟଣାକୁ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ରୀଡ଼ା ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଭୋଟ୍‌ ଦେବାକୁ ଲରିୟସ୍‌ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଭୋଟ ବଳରେ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ଲରିୟସ୍‌ କ୍ରୀଡ଼ା ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି।

୨୦୧୧ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ଚମ୍ପିଆନ୍‌ ହେବା ପରେ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ସାଥୀ ଖେଳାଳିମାନେ କାନ୍ଧରେ ବସାଇ ପଡ଼ିଆ ସାରା ବୁଲାଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ଲରିୟସ୍‌ କ୍ରୀଡ଼ା ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ବର୍ଲିନ​‌ରେ ଆୟୋଜିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ମହାନ୍‌ ଟେନିସ ଖେଳାଳି ବୋରିସ୍‌ ବେକର ବିଜେତା ଭାବେ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ୍‌ ୱ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପରେ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ତେନ୍ଦୁଲକର କହିଥିଲେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ତାଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଖୁସି ଦେଇଛି। ବିଶ୍ବବିଜୟୀ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ହେବା ଅନୁଭୂତିକୁ ସେ ବାକ୍ୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ତେନ୍ଦୁଲକର ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଏହି ପୁରସ୍କାର ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀ, ସାଥୀ ଖେଳାଳି ଓ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ: ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହବାଗ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଜନଗଣନା ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

Ratnamani Maharana

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ବିସ୍ପୋରକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଆମାଜନରୁ କିଣା ଯାଇଥିଲା ରାସାୟନିକ

Ratnamani Maharana

ସମ୍ବିଧାନକୁ ଜଣେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ତିଆରି କରିଥିଲେ ବୋଲି କହିଲେ ଗୁଜୁରାଟ ବାଚସ୍ପତି

Ratnamani Maharana

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮ରୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଗଡିବ ଶ୍ରୀ ରାମାୟଣ ଏକ୍ସପ୍ରେସ

Ratnamani Maharana

‘ଇଣ୍ଟୁ ଦି ଓ୍ଵାଇଲ୍‌ଡ୍‌ ଓ୍ଵିଥ୍‌ ବେୟର୍‌ ଗ୍ରିଲ୍‌ସ୍‌’ରେ ସୁପର୍‌ ଷ୍ଟାର୍‌ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରୋମୋ

Ratnamani Maharana

ଆସନ୍ତାକାଲି ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଖେଳାଳି ନିଲାମ

Ratnamani Maharana