ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶହୀଦ ବାଜି ରାଉତ ନୌଯାତ୍ରା ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା, ଯାତ୍ରା କାଳରେ ମିଳିବ ଲାଇଫ ଜ୍ୟାକେଟ

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶହୀଦ ବାଜି ରାଉତ ନୌଯାତ୍ରା ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା, ଯାତ୍ରା କାଳରେ ମିଳିବ ଲାଇଫ ଜ୍ୟାକେଟ

ନୌଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ଏବେ ଜଳପଥ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ରୋକିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଯୋଜନା । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶହୀଦ ବାଜି ରାଉତ ନୌଯାତ୍ରା ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ନାମରେ ଏକ ନୁଆ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ।

ଏହି ଯୋଜନାରେ ନୌଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା କାଳରେ ଲାଇଫ ଜ୍ୟାକେଟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବା ସହିତ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉପକରଣ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ଏହି ନୂତନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନେକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ।

ସାତପଡ଼ାରେ ବହୁମୁଖୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ପୋତାଶ୍ରୟକୁ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଦଘାଟନ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ପୋତାଶ୍ରୟରେ ପାଖାପାଖି ୧୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବା ସହ ଏକ ସମୟରେ ୨୦୦ ନୌକା ରହିପାରିବେ । ଏହା ମଧ୍ୟ ମାଛଧରାଳି ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ ସହାୟ ହେବ । ଏହି ଯୋଜନାଟି ସାତପଡା ପରିଦର୍ଶନରେ ଯାଉଥିବା ଦର୍ଶକ ମାନକ ପାଇଁ ବେଶ ଉପଯୋଗୀ ହେବ ।  ଏହି ପୋତାଶ୍ରୟଟି ୨୦୧୫ ଆରମ୍ଭ ହେଇ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ଶେଷ ହେଇଛି ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶହୀଦ ବାଜି ରାଉତ ନୌଯାତ୍ରା ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା, ଯାତ୍ରା କାଳରେ ମିଳିବ ଲାଇଫ ଜ୍ୟାକେଟ

ପଢନ୍ତୁ, ଦାବି ପୂରଣ ନିମନ୍ତେ ଭିକ୍ଷ୍ୟୋଭ କଲେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌, ପୁଲିସର ଲାଠି ଚାଳନାରେ ୨୦ ଆହତ