Entertainment

ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଯୋଧପୁର ହାଇକୋର୍ଟ

ସେଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍, ତବୁ, ନୀଲମ, ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କୁ ଦୋଷମୁକ୍ତ କଲେ ଯୋଧପୁର କୋର୍ଟ

କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗଶିକାର ମାମଲାରେ ଆଜି ରାୟ ଶୁଣାଇଲେ ଯୋଧପୁର କୋର୍ଟ । ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଯୋଧପୁର କୋର୍ଟ । କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଶିକାର ମାମଲାରେ ଯୋଧପୁର କୋର୍ଟ ବୁରୁବାର ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ସଲ୍‌ମାନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ମାମଲାର ରାୟ ଆଜି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଯୋଧପୁର କୋର୍ଟ ।

ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷମୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ସେଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍, ତବୁ, ନୀଲମ, ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କୁ ଦୋଷମୁକ୍ତ କଲେ ଯୋଧପୁର କୋର୍ଟ । ତେବେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡବିଧାନ ପାଇଁ ଏବେ ଯୁକ୍ତତର୍କ ଜାରି ରହିଛି । ସଲମାନଙ୍କ ଓକିଲ କମରୁ କମ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି।

ଦବଙ୍ଗ ଖାନଙ୍କ ଓକିଲ କୋର୍ଟରେ ୧୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଲିଲ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସରକାରୀ ଓକିଲ ଦବଙ୍ଗ ଖାନଙ୍କୁ ୬ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଣ୍ଡ ମିଳୁ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ସଲମାନ ଦୁଖିଃତ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗଶିକାର ମାମଲାନେଇ ଯୋଧପୁରରେ ପହଁଚିଥିଲେ ସଲମାନ ଖାନ, ତବୁ, ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ ଓ ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଯୋଧପୁର ସିଜିଏମ କୋର୍ଟ ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିବା ସହ ଏପ୍ରିଲ ୫ରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

୧୯୯୮ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଯୋଧପୁର ନିକଟ କନକାନିରେ ୨ଟି କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଶିକାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଫିଲ୍ମ “ହମ୍ ସାଥ୍ ସାଥ୍ ହେଁ’ ସୁଟିଂ ବେଳେ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଶିକାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ପୂର୍ବରୁ ସଲମାନଙ୍କୁ ରାଜସ୍ତାନ ହାଇକୋର୍ଟ କ୍ଲିନ୍ ଚିଟ୍ ଦେଇଥିଲା।

୧୯୯୮ ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମ ‘ହମ୍‌ ସାଥ୍‌ ସାଥ୍‌ ହୈ’ର ଶୁଟିଂବେଳେ ୧୯୯୮ ଅକ୍ଟୋବର ୧-୨ ତାରିଖ ରାତିରେ ଯୋଧପୁର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ କଙ୍କଣୀ ଗ୍ରାମର ଭଗୋଡ଼ା କୀ ଧାନୀରେ ସଲ୍‌ମାନଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ କଳାକାର ଦୁଇଟି କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଶିକାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଅତ୍ୟଧିକ ଟମାଟୋ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀର ଉପରେ କି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

୧୦୦ କୋଟି ଆୟ ପରେ ୨୦୧୯ର ସଫଳ ଫିଲ୍ମ ତାଲିକାରେ ‘କବୀର ସିଂ’

Ratnamani Moharana

ନିଜର ପୁରୁଣା ସଂପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା ପଛରେ ଥିବା କାରଣ କହିଲେ ଶରଦ ମାଲହୋତ୍ରା

ENO Beuro

ଖୁବ ଶିଘ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ମୋଦିଙ୍କ ବାୟୋପିକ, ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ ଏହି ଅଭିନେତା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment