• Home
  • LIFESTYLE
  • ମୁହଁରୁ ବ୍ରଣ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲୁଣକୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ
LIFESTYLE

ମୁହଁରୁ ବ୍ରଣ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲୁଣକୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ମୁହଁରୁ ବ୍ରଣ ଦୂର କିପରି କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଅନେକଙ୍କ ମୁହଁରେ ବ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ମୁହଁର ସୈନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ । ଯାହାଙ୍କ ତ୍ୱଚା ତୈଳଯୁକ୍ତ  ସବୁଦିନେ ସେମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ବ୍ରଣ ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଇ ଥାଏ। ବ୍ରଣ ଯେ ଖାଲ ଅସୁନ୍ଦର ଦିଶେ ସେମିତି ନୁହେଁ, ବରଂ ମୁହଁକୁ ଦରଜ ବି କରି ଦେଇଥାଏ । ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା ବ୍ରଣ ଭଳ ହେବା ପରେ ବି ମୁହଁରୁ ଦାଗଗୁଡ଼ିକ ସହଜରେ ଯାଏନାହିଁ । ଯାହା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ପୂରାପୂରି ଭାବେ ବିଗାଡ଼ି ଦେଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ଏହାର ଉପଚାର କେମିତି କରିବା ।

ଗୋଟାଏ କାଚ ପାତ୍ରରେ କିଛି ଲୁଣ ନିଅନ୍ତୁ । କିଛି ଲୁଣ ସାଥିରେ କିଛି ମହୁ ମିଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ୍‍ ତିଆରି କରନ୍ତୁ । ମୁହଁ ଧୋଇ ଏହି ପେଷ୍ଟ୍‍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଲେପ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ପେଷ୍ଟ୍‍ ମୁହଁରେ ଟିକେ ଶୁଖିଗଲେ ହାତକୁ ଟିକେ ଓଦା କରି ଧୀରେ ଧୀରେ ଲଗେଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ତାହାକୁ ୧୦-୧୫ ମିନିଟ୍‌ ମୁହଁରେ ରଖନ୍ତୁ । ତାପରେ ସାଧା ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ନିଅନ୍ତୁ ।

ଏମିତ କରିବା ଦ୍ଵାରା  ବ୍ରଣ ଭଲ କରିବା ସହ ମୁହଁରୁ  ଧୀରେ ଧୀରେ ଦାଗ ବି କମ୍‌ କରି ଦେବ । ତ୍ୱଚା ଉଜ୍ୱଳ ବି ଦିଶିବ ଆଉ ନରମ ବି ହେବ । ସପ୍ତାହକୁ ୨ ଥର ଏମିତି କରି ଦେଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା କିପରି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଦିଶିବ ।

ମୁହଁରୁ ବ୍ରଣ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲୁଣକୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ Salt face pack 1
ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣନ୍ତୁ ମୁଳାପତ୍ର ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ?

Related posts

ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏହି ୩ଟି କଥା କାହାକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ନାହିଁ

Krishna Kumar Manoj

ଘରେଇ ଉପଚାରରେ କିଡନୀ ଷ୍ଟୋନ ଦୂର କରିବାକୁ ଚହ୍ନୁଛନ୍ତି କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଣ ଖାଇଲେ ଏହି ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ

Krishna Kumar Manoj

ବିସ୍କୁଟ କ୍ଷୀରି ଖାଇଛନ୍ତି କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି ହୁଏ ବିସ୍କୁଟ କ୍ଷୀରି

Krishna Kumar Manoj

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More