News

କଣ ଆପଣଙ୍କର ଖାତା ଅଛି କି ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ , ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଅଧିକ ସୁଧ

କଣ ଆପଣଙ୍କର ଖାତା ଅଛି କି ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ , ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଅଧିକ ସୁଧ

ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଆଉ ଦୁଇଟି  ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜର ସମସ୍ତ ଲୋନ ଉପରେ ନେଉଥିବା ସୁଧ ଦରକୁ ହ୍ରାସ କରିଦେଇଛନ୍ତି  । ଏହି ନୂଆ ଦର ଆଜିଠାରୁ ଅର୍ଥାତ ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଗୋଟିଏ ମାସ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା କରଜ ବା ଲୋନ ଉପରେ ଏମସିଏଲଆର ଏବେ ୭.୭୫ ପ୍ରତିଶତ ବଦଳରେ ୭.୭୦ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଯିବ । ସେହିପରି ୩ ବର୍ଷର ସମୟସୀମା ପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ଲୋନ ଦରକୁ ୮.୧୫ ପ୍ରତିଶତରୁ କମାଇ ୮.୧୦ ପ୍ରତିଶତ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଏଭଳି ଭାବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୋଟିଏ ମାସ, ୩ମାସ, ୬ମାସ ଏବଂ ୨ ବର୍ଷର ଅବଧିରେ ନିଆଯାଉଥିବା ଲୋନ ଦରରେ ହ୍ରାସତା କରିଛନ୍ତି । ଦରରେ ହ୍ରାସତା କାରଣରୁ ବର୍ଷକ ପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ଏମସିଏଲଆର ୮ ପ୍ରତିଶତରୁ କମି ୭.୯୫ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଂଚିଛି ।

ଏସିବିଆଇର ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ବେଂଚମାର୍କ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଦରରେ ୦.୦୫ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ସେହିପରି ଆହ୍ଲାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଅବଧିର ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଦର (ଏମସିଏଲଆର)ରେ ୦.୧୫ ପ୍ରତିଶତକୁ କମାଇ ଦେଇଛି । କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବ୍ୟାଙ୍କ ବି ବର୍ଷକ ପାଇଁ ବେଂଚମାର୍କ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଦରମାନଙ୍କରେ ୦.୧୦ ପ୍ରତିଶତ କମାଇଥିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

କଣ ଆପଣଙ୍କର ଖାତା ଅଛି କି ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ , ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଅଧିକ ସୁଧ

ପଢନ୍ତୁ, ନ୍ୟୁୟର୍କ ୱାଲର୍ଡ ଟ୍ରେଡ ସେଣ୍ଟର ମେମୋରିଆଲ ନିକଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ୮ ମୃତ, ୧୦ ଗୁରୁତର

Related posts

ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଏକକାଳୀନ ନିର୍ବାଚନ ସପକ୍ଷରେ ମତବ୍ୟକ୍ତ

ENO Beuro

Illegal Sand Transport To Uttar Pradesh, Railway Police Has Arrested Two Accused

ENO Beuro

ଏପ୍ରିଲ ୩୦ରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ଫନି’ : ଓଡ଼ିଶାକୁ ମିଳିବ ଖରାରୁ ଆଶ୍ଵସ୍ତି

Ratnamani Moharana

1 comment

Leave a Comment