• Home
  • News
  • କଣ ଆପଣଙ୍କର ଖାତା ଅଛି କି ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ , ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଅଧିକ ସୁଧ
News

କଣ ଆପଣଙ୍କର ଖାତା ଅଛି କି ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ , ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଅଧିକ ସୁଧ

ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଆଉ ଦୁଇଟି  ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜର ସମସ୍ତ ଲୋନ ଉପରେ ନେଉଥିବା ସୁଧ ଦରକୁ ହ୍ରାସ କରିଦେଇଛନ୍ତି  । ଏହି ନୂଆ ଦର ଆଜିଠାରୁ ଅର୍ଥାତ ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଗୋଟିଏ ମାସ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା କରଜ ବା ଲୋନ ଉପରେ ଏମସିଏଲଆର ଏବେ ୭.୭୫ ପ୍ରତିଶତ ବଦଳରେ ୭.୭୦ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଯିବ । ସେହିପରି ୩ ବର୍ଷର ସମୟସୀମା ପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ଲୋନ ଦରକୁ ୮.୧୫ ପ୍ରତିଶତରୁ କମାଇ ୮.୧୦ ପ୍ରତିଶତ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଏଭଳି ଭାବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୋଟିଏ ମାସ, ୩ମାସ, ୬ମାସ ଏବଂ ୨ ବର୍ଷର ଅବଧିରେ ନିଆଯାଉଥିବା ଲୋନ ଦରରେ ହ୍ରାସତା କରିଛନ୍ତି । ଦରରେ ହ୍ରାସତା କାରଣରୁ ବର୍ଷକ ପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ଏମସିଏଲଆର ୮ ପ୍ରତିଶତରୁ କମି ୭.୯୫ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଂଚିଛି ।

ଏସିବିଆଇର ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ବେଂଚମାର୍କ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଦରରେ ୦.୦୫ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ସେହିପରି ଆହ୍ଲାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଅବଧିର ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଦର (ଏମସିଏଲଆର)ରେ ୦.୧୫ ପ୍ରତିଶତକୁ କମାଇ ଦେଇଛି । କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବ୍ୟାଙ୍କ ବି ବର୍ଷକ ପାଇଁ ବେଂଚମାର୍କ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଦରମାନଙ୍କରେ ୦.୧୦ ପ୍ରତିଶତ କମାଇଥିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

କଣ ଆପଣଙ୍କର ଖାତା ଅଛି କି ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ , ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଅଧିକ ସୁଧ   କଣ ଆପଣଙ୍କର ଖାତା ଅଛି କି ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ , ଆଉ ଦେବାକୁ ପଡିବନି ଅଧିକ ସୁଧ

ପଢନ୍ତୁ, ନ୍ୟୁୟର୍କ ୱାଲର୍ଡ ଟ୍ରେଡ ସେଣ୍ଟର ମେମୋରିଆଲ ନିକଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ୮ ମୃତ, ୧୦ ଗୁରୁତର

Related posts

ପୁଣି ରେଭେନସାରେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରାଗିଂ,ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିଲେ ସିନିୟର

Krishna Kumar Manoj

ଚୀନରେ ହେବ ‘ମେକ୍ ଇନ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପାଇଁ ରୋଡ ସୋ

Krishna Kumar Manoj

Linking Aadhaar To Government Schemes Will Extended The Deadline Till December 31

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More