• Home
  • Featured
  • ଏସବିଆଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ,ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମା ରାଶି ଚାର୍ଜ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା!
Featured

ଏସବିଆଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ,ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମା ରାଶି ଚାର୍ଜ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା!

ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସଞ୍ଚୟ ଖାତାରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମା ନ ରଖିଲେ ଯେଉଁ ​‌​ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡୁଥିଲା, ତାହାକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନି​‌ଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।ଏସବିଆଇ ମିନିମମ ବାଲାନ୍ସ ରଖୁନଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିବା ଚାର୍ଜରେ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରିଛି । ଏସବିଆଇର ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ତୁଳନାରେ କମ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏପ୍ରିଲ ୧ରୁ ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି ଏସବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମାରାଶି ନ ରଖିବା ଉପରେ କେତେ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ?

ମେଟ୍ରୋ ସହରରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ ନ୍ୟୁନତମ ବାଲାନ୍ସ ରଖୁଛନ୍ତି, ତେବେ ୩୦ ଟଙ୍କା ସହ ଜିଏସଟି ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅର୍ଥାତ ୩୦ ଟଙ୍କା + ୫.୪ ଟଙ୍କା ଜିଏସଟି ଦେବାକୁ ପଡିବ।ଏପ୍ରିଲ ୧ରୁ ନୂଆ ଦର ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ପ୍ରକାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୨୨.୫ ଟଙ୍କା ସହିତ ଜିଏସଟି ଭରିବାକୁ ପଡିବ । ଏବଂ ୪.୦୫ ଟଙ୍କା ଜିଏସଟି ମିଶାଇକି ୨୬.୫୫ ଟଙ୍କା ହେବ । ଅର୍ଦ୍ଧ ସହରୀ ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟାଂଚଳର ଶାଖାଗୁଡିକରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍ଥିତି ରହିବ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏସବିଆଇ ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମା ରାଶିର ସୀମା ମେଟ୍ରୋ ସହର ପାଇଁ ୫ ହଜାରରୁ କମାଇ କି ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା କରିଥିଲେ । ଏହା ସହ ଅର୍ଦ୍ଧ ସହରୀ ଶାଖାର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା କରିଥିଲେ । ମେଟ୍ରୋ ଓ ସହରାଂଚଳରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମା ରାଶି ନରଖିଲେ ଲାଗୁ ହେଉଥିବା ମୂଲ୍ୟ ୨୦-୫୦ ପ୍ରତିଶତକୁ କମ କରିଛନ୍ତି।

ଏସବିଆଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ,ସର୍ବନିମ୍ନ ଜମା ରାଶି ଚାର୍ଜ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା! sbi 1

ପଢନ୍ତୁ;

ଇଣ୍ଡିଗୋ ଏୟାର ଲାଇନ୍ସ ବାତିଲ କଲା ୪୭ଟି ବିମାନର ଉଡ଼ାଣ

Related posts

Odisha Celebrates Rasagola Dibasa, A Festival To Dedicated Rasagolas

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣ ଘରେ ବସି ଅନଲାଇନରେ କରିପାରିବେ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାର ଜନ୍ମ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ; ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା

Krishna Kumar Manoj

ବିନା ଲଗଇନରେ କେମିତି କରିବେ ଆଧାର ସହ ପିଏଫ ଆକାଉଂଟକୁ ଲିଙ୍କ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ନୂଆ ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More