EnewsOdia.Com

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତ । ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଅଲଗା ଅଲଗା ଫାଶୀ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ । ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟଙ୍କ ଡେଥ୍‌ ୱାରେଣ୍ଟ ଉପରେ ସ୍ଥଗିତାଦେଶକୁ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ । ସବୁ ଆଇନଗତ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଆଉ ସାତ ଦିନ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ । ଏହି ରାୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ।ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆବେଦନ କରି ଯୁକ୍ତି ବାଢିଛନ୍ତି, ଏହି ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଆଇନରେ ଏକ ସଙ୍ଗେ ଫାଶୀ ଦେବା ନେଇ କୌଣସି ବାଧ୍ୟବାଧକତା ନାହିଁ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ଆଇନଗତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରି ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯାହାର ସରିଛି ତାକୁ ଫାଶୀ ଦେବାରେ କୌଣସି ବାଧା ନାହିଁ।

ସେପଟେ ନୂଆ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ଵାରେଣ୍ଟ ନେଇ ତିହାଲ ଜେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କରିଥିବା ଆବେଦନର ଆଜି ଶୁଣାଣି ରହିଛି । ଡେଥ୍‌ ଓ୍ଵାରେଣ୍ଟ ପାଇଁ ନୂଆ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପାଇଁ ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ ହୋଇଛି । ଦୋଷୀମାନେ ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନ କରିଥିବାରୁ ପ୍ରଥମେ ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ଓ ଏହା ପରେ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧କୁ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ଵାରେଣ୍ଟ ଘୁଞ୍ଚିଥିଲା । ଏବେ ଦୋଷୀଙ୍କର କୌଣସି ଆବେଦନ ପେଣ୍ଡିଂ ନଥିବାରୁ ନୂଆ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ଵାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବାକୁ ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ: ରଙ୍ଗ୍‌ ରୁଟ୍‌ ଗାଡି ଚାଳନା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ, ୨୫ ଯାଏଁ ବର୍ଷାରୁ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ

Ratnamani Maharana

ନବୀନ @ ୨୦ : ପାଞ୍ଚ ପାଳିର ସଫଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Ratnamani Maharana

ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପଦୋନ୍ନତି ଅଦାଲତ

Ratnamani Maharana

ଚାଲିଗଲେ ହିପ-ହପ୍‌ ଷ୍ଟାର Juice Wrld

Ratnamani Maharana

ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟରେ ହେବ ଦୁଇଦିନିଆ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମହାସମ୍ମିଳନୀ

Ratnamani Maharana

ସୋନିଆଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

Ratnamani Maharana