Movie News

୨୦୧୭ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଆଜି ଯାଏ୧୭ଟି ଓଡ଼ିଆ ଛବି ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି

କହିବା ବାହୁଲ୍ୟ ଯେ ୨୦୧୭ ବର୍ଷଟି ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା ଜଗତ ପାଇଁ ଏକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଓ ଉତ୍ସାହଜନକ ବର୍ଷ ହେବ, ଏହା ଏହାର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରୁ ହିଁ ଜଣାପଡ଼ୁଛି । ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭରୁ ଜୁନ୍‌ମାସ ଶେଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟତଃ ୧୭ଟି ଓଡ଼ିଆ ଛବି ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି ।

୨୦୧୭ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ପ୍ରଥମ  ଦିନରେ ଓଡିଆ ଛବି ଗଡ୍‌ଫାଦର, ନିଝୁମ ରାତିର ସାଥୀ, ଏବୋଂ  ତା ପରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦିଲ୍‌ ଦିଓ୍ଵାନା ହୋଇଗଲା ଓ ତୁମକୁ ଦେଖିଲା ପରେ, ଫେବୃଆରି ମାସରେ ଦିଲ୍‌କା ରାଜା, କଥା ହେଲି ମଥା ଛୁଇଁ, ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଦି ଏଣ୍ଡ, ଆଖି ଖୋଲିଲେ ତୁ ହି ତୁ ଏବଂ ସୀତାରାମଙ୍କ ବାହାଘର କଳିଯୁଗରେ, ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ତୁମୋ’ ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରି,ଟିକେ ଖରା ଟିକେ ଛାଇ,ଏବଂ ଟପୋରି ,ମଇମାସରେ ତୁଳସୀ ଅପା, ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନ ଏବଂ ମିଠା ମିଠା ଆଦି ଓଡ଼ିଆ ଛବି ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଜୁନ ମାସରେ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି  ଓଡ଼ିଆ ଛବି ପରଦାକୁ ଆସିଥିଲା ସିଷ୍ଟର ଶ୍ରୀଦେବୀ ଏବଂ ଅଭୟ । ପ୍ରଥମଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଅଶୋକ ପତି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏଥିରେ ବାବୁଶାନ୍‌, ଶିବାନୀ, ମିହିର ଦାସ, ଅପରାଜିତା, ଚୌଧୁରୀ ଜୟ ପ୍ରକାଶ ଦାଶ ଓ ସଲିଳ ମିତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦ୍ୱିତୀୟଟିରେ ଅନୁଭବ, ଏଲିନା ସାମନ୍ତରାୟ, ମିହିରି ଦାସ , ମନୋଜ ମିଶ୍ର ଓ ଅଶ୍ରୁମୋଚନ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।

ଓଡିଆ ଚୂଳବୁଲି ନାୟିକା ବର୍ଷ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ଏବୋଂ ଅରିନ୍ଦମ ରୟ ଙ୍କ ଯୋଡି ଆଣୂଛି ଆଉ ଏକ ନୂଆ ସିନେମା ରୋମିଓ ଜୁଲିଏଟ। ଏଠି ସହିତ ଅମ୍ଳାନ ଙ୍କ ସପନର ପଥେ ପଥେ, ଏଲିନା ଙ୍କ ମୁଁ ଖାନ୍ଟୀ ଓଡିଆ ଝିଅ, ସିନ୍ଧାନ୍ତ ଙ୍କ ଭାଇ, ନିର୍ଦେଶକ ରାଜୀବ ମହାନ୍ତି ଙ୍କ ଏମିତି ବି ହେଇପାରେ, ଉଦୟନ ଅପରାଜିତ ଙ୍କ ବାଦମାସ ଟୋକା  ଏବୋଂ ଅନୁଭା ସୌରୟା ଙ୍କ ବଜରଙ୍ଗୀ ଆଦି ସିନେମା ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ଆହୁରି ବହୁତ ଗୁଡିଏ ଛବି ର ଶୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହେଇଗଲାଣି। ଯେମିତିକି ଓଡିଆ ଛବି ତୋ ପ୍ରେମରେ ପଡିଲା ପରେ, ଶକ୍ତି, ତୁ ମୋ ହୀରୋ, ଇଷ୍କ ୱାଲା ଲଭ ଇତ୍ୟାଦି।

୨୦୧୭ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଆଜି ଯାଏ୧୭ଟି ଓଡ଼ିଆ ଛବି ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି

Related posts

“Katha Deli Matha Chhuin” Is The Upcoming Odia Cinema Of Abhishek Rath And Riya Dey

Jitendra

Three Odia Movies To Hit Silver Screens On This Festival Season

ENO Beuro

ବାବୁଶାନ ଓ ଶୀତଲ ଙ୍କ ନୂଆ ସିନେମା ସୁନା ପିଲା ଟିକେ ସ୍କ୍ରୁ ଢିଲା ଆଜି ପରଦା ଉପରକୁ ଆସୁଛି

ENO Beuro

Leave a Comment