• Home
  • Bollywood
  • ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଜଣ ଆୟକାରୀ ଅଭିନେତା ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶାହାରୁଖ , ସଲମାନ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର
Bollywood

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଜଣ ଆୟକାରୀ ଅଭିନେତା ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶାହାରୁଖ , ସଲମାନ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର

ଫୋର୍ବସ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ଆୟକାରୀ ଅଭିନେତା ଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି  ।  ବଲିଉଡର ସୁପରଷ୍ଟାର ଶାହାରୁଖ , ସଲମାନ ଖାନ୍ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏହି ତାଲିକାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ଭିତରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଲିଉଡ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ସିନେମା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରେ, ଯାହା ଭାରତ କୁ ଏକ ବଡ ସିନେମାସ୍ଥଳ ଭାବରେ ପରିଚିତ କରିପାରିଛି । ସୁପରଷ୍ଟାର ଶାହାରୁଖ , ସଲମାନ ଖାନ୍ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରଶସଙ୍କ ଓ କାମ ଦ୍ଵାରା ଏଠାରେ ନିଜର ଏକ ନିର୍ଦିଷ୍ଟ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି ।

ଶାହାରୁଖ ୩କୋଟି ୮୦ ଲକ୍ଷ ଡଲାର(୨୪୩.୫୦କୋଟି) ଆୟ ସହିତ ତାଲିକାରେ ୮ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ସଲମାନ ଖାନ୍ ୯ ମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଆୟ ୩କୋଟି ୭୦ଲକ୍ଷ ଡଲାର (୨୩୭କୋଟି ଟଙ୍କା ) । ୩କୋଟି ୫୫ଲକ୍ଷ ଡଲାର (୨୨୭.୫କୋଟି ଟଙ୍କା) ଆୟ ସହିତ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ୧୦ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ମାର୍କ ୱାଲବର୍ଗ ହଲିଉଡର ସବୁଠୁ ଅଦିକ ଆୟକାରୀ ସେଲିବ୍ରିଟି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଅ।ୟ ୬ କୋଟି ୮୦ଲକ୍ଷ ଡଲାର ।

ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି ‘ଡାଡିସ୍ ହୋମ୍ ୨’ ଓ ‘ଟାନ୍ସଫର୍ମର୍ସ : ଦ ଲାଷ୍ଟ ନାଇଟ୍’ ର ଅଭିନେତା ମାର୍କ ୱାଲବର୍ଗ । ଫୋର୍ବସ ଅନୁଯାୟୀ ବୋଷ୍ଟନ ନିବାସୀ ଏହି ଅଭିନେତା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଆୟକାରୀ ଅଭିନେତା ଅଟନ୍ତି । ଗତ ବର୍ଷ ଶୀର୍ଷରେ ଅବିନେତା ଡ୍ୱେନ ଜନସନ ଥିଲେ । ‘ ଦ ରକ୍ ’ ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଡ୍ୱେନ ଜନସନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୬କୋଟି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଡଲାର ଆୟ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ‘ଦ ଫେଟ୍ ଅଫ୍ ଦ ଫ୍ୟୁରିୟସ୍’ ର ଅଭିନେତା ଭିନ୍ ଡିଜେଲ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆୟ ୫ କୋଟି ୪୫ଲକ୍ଷ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର । ୫କୋଟି୫ଲକ୍ଷ ଡଲାର ସହ ଆଦାମ ସ୍ୟାଣ୍ଡଲର ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ୪କୋଟି ୯୦ଲକ୍ଷ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ଆୟ ସହିତ ଜ୍ୟାକିଚେନ୍ ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ତେବେ ତାଲିକାରେ ଆମିର ଖାନ୍ ସ୍ଥାନ ନପାଇବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । ଗତବର୍ଷ ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଦଙ୍ଗଲ’ ଭାରତର ସବୁଠୁ ଆୟକାରୀ ସିନେମା ଥିଲା । କେବଳ ଚୀନରେ ଏହାର ୨ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା । ଗତବର୍ଷ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ବି ଏଥର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୨୦ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି । ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଫୋବର୍ସର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆୟକାରୀ ତଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ‘ଲା ଲା ଲ୍ୟାଣ୍ଡ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଅସ୍କାର ଜିତିଥିବା ଏମା ଷ୍ଟୋନ୍ ସବାଗ୍ରେ ଥିଲେ ।

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଜଣ ଆୟକାରୀ ସେଲିବ୍ରିଟି ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶାହାରୁଖ , ସଲମାନ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର  ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଜଣ ଆୟକାରୀ ଅଭିନେତା ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶାହାରୁଖ , ସଲମାନ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର

ଦେଖନ୍ତୁ ଡ଼ିଜେ ଗଣେଶ କମେଡୀ ଭିଡିଓ

Related posts

I’m Not Playing A Major Role In Padmavati – Actress Aditi Rao Hydari

Krishna Kumar Manoj

Priyanka Chopra Added Her Name In Forbes 100 Most Powerful Women List

Krishna Kumar Manoj

Real Pair Aishwarya & Abhishek Jointed Hands For A Biopic On Sahir Ludhianvi

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More