କୁମ୍ଭାରୀ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ଅଭାବନୀୟ କାଣ୍ଡ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିଲେ ଯୁବକ

-ନବୀନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ-

ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବରପାଲି ବ୍ଲକର କୁମ୍ଭାରୀ ଗାଁ ବିଜେଡିର ଦଳୀୟ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉପରକୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ସଭା ଚାଲୁଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଯୁବକ ଜଣକ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଜୋତା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦେହରେ ବାଜି ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯୁବକ ଜଣକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲଖ୍ୟ କରି ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଯୁବକଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନେଇଥିଲେ।

ମଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚପଲ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକ ଜଣକ ନାଁ କାର୍ତ୍ତିକ ମେହେର ଓ ଘର ପଦ୍ମପୁର ବୋଲି ବରପାଲି ଥାନା ଆଇଆଇସି ସୁବ୍ରତ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଚପଲ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଯୁବକ କାର୍ତ୍ତିକ ମେହେର ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। କାର୍ତ୍ତିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ,“ ତିନି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ମୁଁ ଏହି କାମ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ସେ ତିନି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କିଏ କହିବାକୁ କାର୍ତ୍ତିକ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ କେଉଁ ଦଳକୁ ସମର୍ଥନ କରେ ନାହିଁ। ମୋତେ ବିଜେଡି, ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କେହି ଦଳ ବି କହିଥାଇପାରନ୍ତି। ଲୋକ ଯାହାକୁ ଭୋଟ ଦେବେ ଏତେ ଭାଷଣ ଦରକାର ନାହିଁ” ବୋଲି ଯୁବକ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, “ନବୀନଙ୍କ ପ୍ରତି ଜନ ଆକ୍ରୋଶର ଏହା ପ୍ରତିଫଳନ । ଲୋକେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ସ୍ୱତଃପ୍ରବୃତ ଭାବେ ଏମିତି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାରେ ବିଜେଡ଼ି ବିଜେପି ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଥିବାବେଳେ ଚପଲ ମାଡ଼ କରିଥିବା ଯୁବକ ଜଣକ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହୋଇନଥିବା କହିଛନ୍ତି”।

ସେହିପରି ବରଗଡ଼ ବିଧାୟକ ଦେବେଶ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସିଧାସଳଖ ବିଜେପି ଉପରେ ଅଠା ବୋଳିଛନ୍ତି । ଚପଲ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଯୁବକ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା । ସେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ନୁହନ୍ତି, ଅନ୍ୟ ବ୍ଲକରୁ ଆସି ଚପଲ ଫିଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ହାରିବା ଭୟରେ ବିଜେପି ଏମିତି କରୁଛି ବୋଲି ଦେବେଶ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଏଠାରେ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ , ପୂର୍ବରୁ ବି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଉପରକୁ ହୋଇଥିଲା ଜୋତାମାଡ । ୨୦୧୬ ଏପ୍ରିଲରେ ଯେତେବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଦ୍ୱିତୀୟଥର ଲାଗି ଅଡ-ଇଭିନ ଫର୍ମୁଲା ଲାଗୁ କରିବାକୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରୁଥିଲେ ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ସାମ୍ନାରେ ବସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ହଠାତ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦେହରେ ଜୋତା ବାଜିନଥିଲା, କାରଣ ଜୋତାଟିକୁ ଧରି ଦେଇଥିଲେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଜଣେ ସମର୍ଥକ । ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ କାବୁ କରିନେଇ ଥିଲେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ତିତ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ । ପରେ ଜଣା ପଡିଥିଲା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବେଦ ପ୍ରକାଶ ଏବଂ ସେ ଆମ ଆଦମୀ ସେନାର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ । ସିଏନଜି ଷ୍ଟିକର ଆବଂଟନରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶାଇ ନିଜର ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସେ ଏଭଳି ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିଥିବା କହିଥିଲେ । ବିଭିନ୍ନ ଫୋରମରେ ଦୁର୍ନୀତି ନେଇ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇ ନଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ;

ଗୋଲାପୀ ଓଠ ଚହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଟିପ୍ସ

ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, “ନବୀନଙ୍କ ପ୍ରତି ଜନ ଆକ୍ରୋଶର ଏହା ପ୍ରତିଫଳନ । - 4.3

86%

ପୂର୍ବରୁ ବି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଉପରକୁ ହୋଇଥିଲା ଜୋତାମାଡ । - 4.1

82%
4.2/5

Very Good!

କୁମ୍ଭାରୀ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ଅଭାବନୀୟ କାଣ୍ଡ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିଲେ ଯୁବକ

ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବରପାଲି ବ୍ଲକର କୁମ୍ଭାରୀ ଗାଁ ବିଜେଡିର ଦଳୀୟ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉପରକୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ସଭା ଚାଲୁଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଯୁବକ ଜଣକ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଜୋତା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦେହରେ ବାଜି ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯୁବକ ଜଣକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲଖ୍ୟ କରି ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଯୁବକଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନେଇଥିଲେ।

No Votes Yet

You're not rated yet