• Home
  • LIFESTYLE
  • ଖାଲିପେଟରେ ଚା’ ପିଇଲେ କେଉଁ ସବୁ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ?
LIFESTYLE

ଖାଲିପେଟରେ ଚା’ ପିଇଲେ କେଉଁ ସବୁ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ?

ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଅନେକେ ଚା’ ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ପ୍ରାୟତଃ  ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ବେଡ୍‌ ଟି ପିଇବାର ଅଭ୍ୟାସ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ।  ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସକାଳୁ ଉଠି ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କ’ଣ ସବୁ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥାଏ ।

ଖାଲିପେଟରେ ଚା’ ପିଇଲେ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇ ଥାଏ :-

  • ଆପଣ ଯଦି ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସମସ୍ୟା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏଥିସହିତ ଖାଲି ପେଟରେ ବ୍ଲାକ୍‌ ଟି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ପେଟ ଫୁଲିବା ଭଳି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ।
  • ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ବାରା କେବଳ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ନ ଥାଏ, ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଥାଏ । ଏହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କର ବାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ।
  • ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ପୁରୁଷଙ୍କଠାରେ ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟ୍‌ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଏହା ଶରୀର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ ।
  •  ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ଶରୀରରେ ପ୍ରୋଟିନ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପୋଷକ ପଦାର୍ଥର ଅବଶୋଷଣ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ହୋଇପାରି ନ ଥାଏ । ଏହା ମଣିଷ ଶରୀରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ ।
  •  ସକାଳ ଜଳଖିଆ ସହିତ ଚା’ ପିଇଲେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସତେଜ କରିଥାଏ । ମାତ୍ର ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଚିଡ଼ଚିଡ଼ାପଣ ବଢ଼ିଥାଏ ।
  • ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ସାଧାରଣତଃ ଚିଡ଼ଚିଡ଼ା ସହ ଥକା ଲାଗିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଦିନକୁ ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଚିଡ଼ା ରୋଗ ବଢ଼ୁଛି, ତେବେ ଏହାର କାରଣ ଖାଲି ପେଟରେ ଚା’ ପିଇବା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଜାଣନ୍ତୁ ।

ଖାଲିପେଟରେ ଚା’ ପିଇଲେ କେଉଁ ସବୁ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ? ଖାଲିପେଟରେ ଚା’ ପିଇଲେ କେଉଁ ସବୁ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ? drinking tea

ପଢନ୍ତୁ ;

ନିୟମିତ ଗୁପଚୁପ୍ ଖାଉଛନ୍ତି କି? ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ କ୍ଷତିକାରକ!

Related posts

ସକାଳୁ ଖାଲିପାଦରେ ଓଦା ଘାସ ଉପରେ ଚାଲିବା ଦ୍ୱାରା ମିଳିଥାଏ ଅନେକ ଫାଇଦା! ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ସକାଳୁ ଉଠୁ ଉଠୁ ପାଣି ପିଇଲେ କଣ କଣ ସୁଫଳ ମିଳେ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

କ୍ୟାନସର ଓ ଟ୍ୟୁମର ରୋଗରୁ ପାଇପାରିବେ ମୁକ୍ତି ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ବଂଚାଇବେ ଜୀବନ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More