ପ୍ରୋପୋଜ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ପ୍ରେମର ରଙ୍ଗ ଲାଗିଲେ ନିଆରା ଅନୁଭବ ହୋଇଥାଏ । ଆଉ ପ୍ରେମ ସପ୍ତାହରେ ନୂଆ ସାଥୀକୁ ଆପଣାର କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ପାଳନ ହେଉଛି ପ୍ରୋପୋଜ- ଡେ ବା ନିବେଦନ ଦିବସ’ ।  ପ୍ରେମିକ ଏବଂ ପ୍ରେମିକା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନର ବହୁତ ମହତ୍ୱ ରହିଥାଏ । ଜଣେ ପ୍ରେମିକ ତା’ର ମନର କଥା କହିବା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟିକୁ ହିଁ ବାଛିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆଜିର ଦିନପାଇଁ ମଧ୍ୟ କେତେକ କଥା ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ନଜର ପକାଇବା ପ୍ରୋପୋଜ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ  ।

ପ୍ରୋପୋଜ-ଡେ’ରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଥା ଉପରେ

ପ୍ରଥମରୁ ଗୋଟିଏ କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ କୈାଣସି ବି ଝିଅକୁ ନିଜର ମନର କଥା କହିବା ଗୋଟିଏ ଦିନର କାମ ନୁହଁ, ପ୍ରଥମେ ନିଜର ମନର କଥା ପ୍ରେମିକା ଆଗରେ କହିବା ପୂର୍ବରୁ ତା’ହୃଦୟରେ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ତିଆରି କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ପ୍ରେମିକାର ହୃଦୟରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ତା’ର କେୟାର କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ, ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ତାକୁ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ ।

ନିଜର ମନର କଥା କହିବା ପାଇଁ ଏମିତି ଏକ ସ୍ଥାନ ବାଛନ୍ତୁ ଯାହାକି ଉଭୟଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥିବ, ସେହି ଯାଗା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁପାରୁଥିବ । ବେଶୀ ଭିଡ ସ୍ଥାନ ନ’ହୋଇ ନିରୋଳା ସ୍ଥାନ ହେଲେ ଭଲ ହୋଇଥାଏ ।

ପ୍ରୋପୋଜ କରିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ କଥା ଉପରେ ସବୁବେଳେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ ଆପଣ ଚିଠିରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମିକାକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାରେ ଯେଉଁ ନା’ରେ ଡାକୁଥିବେ ସେ ନାଁକୁ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବାକୁ ଭୁଲିବେନି ।

ପ୍ରୋପୋଜ କରିବାର ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟ କିଛି ଖାସ୍ ହେଲେ ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ସବୁ ଝିଅଙ୍କର କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ ରହିଥାଏ । ଆପଣ ମୁଦି ପିନ୍ଧାଇ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରିପାରିବେ ।

ଶେଷରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ପକାଇବା ବହୁତ ଜରୁରୀ । ଆଜିର ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କର ସାମ୍ନାକୁ ଆପଣ ସେ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଆସନ୍ତୁ । ପ୍ରେମିକାକୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଛୋଟ ଛୋଟ ମୁହୂର୍ତ ତା’ସହିତ ବିତାନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କେତେ ମହତ୍ୱ ରଖିଥାଏ, ସେକଥା ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇବା ଉଚିତ୍ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏଥର ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ଡ଼େ କେଉଁ ରାଶିଙ୍କ ପାଇଁ ଖାସ ରହିବ

Related posts

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More