LIFESTYLE

ଖରାଦିନେ ତ୍ଵଚାର ଯତ୍ନ କିପରି ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଖରାଦିନେ ନିଜ ତ୍ଵଚାର ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟ ଆପଣେଇଥାଉ । ଏମିତି କି ଅନେକ ଜିନିଷ ଆମେ ତ୍ଵଚାରେ ଲଗେଇଥାଉ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଖରାଦିନେ ନିଜ ତ୍ଵଚାର ଯତ୍ନ କିପରି ନେବେ ?

ଖରାଦିନେ ତ୍ଵଚାର ଯତ୍ନ ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ :-

  • ଖରା ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ହେଲେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ମୁହଁରେ ବରଫ ଖଣ୍ଡ ଲଗାନ୍ତୁ ।
  • ମୁହଁରେ ଟମାଟୋ ପେଷ୍ଟ ଲଗାନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଫେସ୍‌କୁ ଗ୍ଲୋ କରିଥାଏ ।
  • ସନବର୍ନ କମ୍‌ କରିବାକୁ ହେଲେ ଗୋଲାପ ଜଳରେ ତରଭୁଜ ରସ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ୨୦ମିନିଟ୍‌ ପାଇଁ ଲଗାଇ ପରେ ମୁହଁକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।
  • ମୁହଁ ଗ୍ଲୋ ରଖିବାକୁ ହେଲେ ଏକ ଚାମଚ ମହୁରେ ଦୁଇଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବେ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ୩୦ମିନିଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।
  • ଅଏଲ ସ୍କିନ୍‌ରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ହେଲେ ମୁହଁରେ କାକୁଡ଼ିକୁ କାଟି ଦହି ସହ ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ୨୦ମିନିଟ୍‌ ରଖିବା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ରକ୍ତ ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ “ଖଜୁରୀ”,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ

Related posts

ମହିଳା ମାନେ କେଉଁ କାରଣରୁ ଭାଙ୍ଗନ୍ତି ପ୍ରେମସଂପର୍କ ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି କାରଣ

ENO Beuro

ସକାଳ ଜଳଖିଆ କୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପକାରୀ

ENO Beuro

ବିଭାହ ସମୟରେ ପୁଅ ଝିଅଙ୍କ ବୟସରେ ଅନ୍ତର ରକ୍ଷାଯାଏ କାହିଁକି ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More